У Вінниці з першого серпня на міських пляжах чергуватимуть працівники рятувально-водолазної служби. Попри це, купатися на цих пляжах – заборонено.
Про це сьогодні, 31 липня, повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов під час брифінгу. Він також зазначив, що покарати чи не допускати людей до пляжів ні міська рада, ні поліція, ні рятувальники не мають повноважень.
– Ми готували пляжі до відкриття, мали надію, що карантин буде знято. Зараз ми в режимі адаптивного карантину. […] Ми розмістили на всіх пляжах таблички, де зазначено, що у зв’язку з медико-біологічною надзвичайною ситуацію, пов’язаною з епідемією коронавірусу, функціонування пляжів заборонено.
На жаль, люди це ігнорують. Ми не можемо примусово виводити відпочивальників з води чи змушувати покидати пляжі. У нас, в рятувальників та правоохоронців, немає по закону таких повноважень.
Але з першого серпня на міських пляжах будуть чергувати працівники рятувально-водолазної служби. Ще раз нагадую, що купатися в цьому році на міських пляжах заборонено.
Нагадаємо, у Вінниці заборонено купатися на трьох міських пляжах: «Хімік», «Центральний» та «Гонти». Відповідно, територія цих пляжів до сьогодні не забезпечена постами з рятувальниками, що робить ці місця непридатними для купання.
Як розповів Veжі Олександр Кутовий, речник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області, цього тижня на території вінницького міського пляжу “Хімік” втопився хлопець 2001 року народження. Він був мешканцем Шаргородського району. За словами поліції, за цим фактом відкрито провадження за статтею 115 – умисне вбивство, з приміткою “нещасний випадок”.
Ми запитали патрульну поліцію та міську раду про те, хто контролює порядок на території пляжу зараз та чи можна покарати людину, яка попри заборони йде купатися у водойму.
Як розповів старший інспектор прес-служби патрульної поліції Вінниччини Віктор Постоловський, серед іншого, вони реагують на скарги громадян, наприклад, про стрибки з мосту. Каже, що прямого завдання контролювати пляжі у них немає. «Купатися заборонено, але забороняти людям відпочивати на пляжі ми не можемо. Відповідальність лежить на самих людях» – кажуть в прес-службі поліції. Додають, що до їхньої компетенції входить охорона громадського порядку та реагування на порушення на дорозі.
«Це особиста відповідальність громадян», – каже Олег Парфілов, начальник Відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності міської ради, стосовно купання у заборонених місцях. “Офіційно там купатися заборонено. Є дві заборони: у зв’язку з карантином та приписом держпродспоживслужби”, – каже Олег Парфілов.
– Чи можна покарати людину за те, що вона буде купатися у воді?
– Не можна, по закону – ні. Це особиста відповідальність громадян, – відповідає Олег Парфілов.
Як розповіла речниця Нацполіції Вінниччини Анна Олійник, поліція тричі влаштовувала рейди по пляжах, під час яких проводила роз’яснювальні роботи з молоддю, щоб запобігти небезпечним випадкам на воді. “Ми можемо проводити лише попереджувальні заходи” – говорить пані Анна.
Нагадаємо, що 19 червня Вінниця посилила карантинні обмеження.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.