На Вінниччині знаходять все більше білих трюфелів. ВІДЕО

17:04
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

Рідкісні гриби – білі трюфелі, виявляється, ростуть і на Вінниччині. Просто не усі їх знають, не усі уміють знаходити. Вінничанин Валерій Дощанський нещодавно натрапив на ці незвичайні гриби в мішаному лісі, віддаленому від сіл і доріг, в Барському районі. Де саме, – чоловік не розповідає, тримає в таємниці.

Як ідеться в сюжеті каналу «Україна», білі трюфелі Валерій Дощанський бувало знаходив ще в дитинстві, але тоді не цінував їх і топтав ногами, бо не знав чи вони їстівні. А нещодавно, вийшовши на тихе полювання за звичайними грибами, знайшов у лісі кілька білих трюфелів.

На прохання телевізійників Валерій показав їм таємниче місце де знаходив незвичайні гриби і після півгодинного пошуку таки знайшов жаданий делікатес величино завбільшки з гусяче яйце. Каже, що знаходить трюфелі за специфічним різким запахом, який дещо нагадує запах коров’ячого посліду.

Білий трюфель Валерій Дощанський не продає, хоча власники ресторанів за них готові платити тисячі євро. Грибник готує з трюфелю смачний соус. Розповідає, якщо таким соусом полити шматок м’яса то воно набуває приємного смаку і запаху.

Наразі, Валерій Дощанський мріє спробувати на смак ще чорний і сірий трюфелі. Сподівається, що колись таки вдасця їх знайти, задля цього готовий годинами мандрувати лісом, шукаючи омріяні делікатеси.

ЦІКАВО ЗНАТИ:

Білий трюфель – досить рідкісний по всьому ареалу вид: внесений до Червоної книги Німеччини (під серйозною загрозою зникнення), Данії, Литви (зникаючий), Болгарії, Польщі (рідкісний), Швейцарії (близький до уразливого). До 2005 року включався в Червону книгу Швеції як вид з неясним статусом, у виданні 2010 року виключений з неї. У деяких країнах (Німеччині, Росії, Швеції, Угорщині) вважається делікатесним їстівним грибом. В Іспанії, Франції та Італії вважається, навпаки, отруйним грибом, що викликає шлунково-кишкове отруєння. В Іспанії трюфель білий занесений в список видів, продаж яких заборонений. Є також відомості про токсичність тільки перестиглих плодових тіл, а також про необхідність термічної обробки.

Читайте також: Трюфелісти в лісах Вінниччини: як на Поділлі полюють за найдорожчим грибом у світі. ВІДЕО

Джерело – ТРК “Україна”