На Вінниччині зменшиться кількість чиновників

18:36
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Уряд затвердив граничну кількість працівників районних державних адміністрацій. Як повідомляється на сайті Кабінету Міністрів України, відповідне рішення було прийняте 3 листопада на позачерговому засіданні.

Як повідомляється, це зумовлено тим, що внаслідок реформи децентралізації функції РДА активно переходять до об’єднаних територіальних громад. Проте конкретну допустиму кількість чиновників яких звільнять чи залишать, оскільки відповідної постанови на сайті Кабміну поки не оприлюднено.

Водночас депутат від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко опублікував на своїй фейсбук-сторінці документ, в якому все ж наводиться гранична кількість чиновників в обласних та районних державних адміністраціях, затверджена саме 3 листопада.

 

Так, згідно з даними Гончаренка, на Вінниччині встановлено таку граничну кількість чиновників: в обласних державних адміністраціях – 688 осіб (в тому числі апарату – 107 осіб), в районних державних адміністраціях – 2 102 особи (в тому числі апарату – 378 осіб).

Поруч з цим є постанова ще попереднього Уряду №746 від 19 червня 2019 року, що передбачає скорочення з 1 січня 2020 року граничної чисельності працівників РДА з 55,9 тисяч до як мінімум 40,4 тисяч штатних одиниць, тобто на 14,5 тисяч. Дані про граничну кількість працівників по Вінницькій області дещо відрізняються.

Зокрема в частині про чиновників РДА зазначено, що їх може бути до 2 075 осіб, в тому числі апарату – 404 людини, а не 2 102 та 378 відповідно.

 

Такі ж дані, як в постанові попереднього Уряду, розміщені на сайті Вінницької ОДА. Вказано, що кількість працівників райдержадміністрацій зменшується на 1 040 одиниць (що становить 33, 4%), тобто з 3 115 осіб до 2 075 осіб.

Постанова набирає чинності з 1 січня 2020 року.

Згідно з постановою “Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 р. № 91”, Уряд зменшив граничну чисельність працівників районних державних адміністрацій на 50%, що “забезпечить ефективне використання коштів державного бюджету України на 2020 рік на утримання місцевих державних адміністрацій”, а також “оптимізувати роботу таких райдержадміністрацій та зменшити витрати бюджетних коштів, які можуть бути спрямовані на розвиток громад на відповідних територіях”.

Раніше Дмитро Дубілет, міністр Кабінету міністрів України, на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що планується скоротити штат районних державних адміністрацій на 18 449 позицій. Як зазначив міністр, серед принципів скорочення працівників: “Частина функцій дублюються з об’єднаними територіальними громади (ОТГ). Ви знаєте, що зараз проходить процес децентралізації (який затягнувся). У тих регіонах, де ОТГ сформувалися хоча б частково, відбувається дублювання.
– Частина функцій виявилися застарілими, невимірювальними та неефективними. Їх ми ліквідовуємо.
– Частина функцій можна перенести на вищий рівень (ОДА, територіальні органи центральних органів влади або навіть Київ).
– Частина функцій об’єднуються.”

Дубілет також написав, що співробітників РДА попереджатимуть за два місяці до звільнення (тобто вже зараз). Міністр також запевнив, що тим, хто потрапить під оптимізацію, виплатять всі компенсаційні витрати, в тому числі за невикористані щорічні відпустки.

Також повідомляється, що 3 листопада міністри зобов’язали всі державні установи виплачувати кошти на відрядження працівників у безготівковій формі. “Це дозволить скоротити кількість паперових документів та заощадити мінімум 60 мільйонів гривень на рік” – йдеться у повідомленні КМУ.