У Вінницькій області реалізовано регіональний проект «Вчасна допомога». Зокрема було створено сучасну централізовану регіональну оперативно-диспетчерську службу (ОДС).
Як повідомляє Вінницька обласна Рада, службу сформували при Вінницькому обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Йдеться зокрема про про впровадження програмно-апаратного комплексу «ERIM-103» (згідно міжнародних принципів побудови ОДС) для прискорення процесу обробки викликів від населення та більш оперативного реагування на них.
При створенні оперативно-диспетчерської служби використано систему телекомунікацій, телефонію, картографію, GPS-моніторинг, систему реєстрації баз даних тощо. Окрім того, облаштовано приміщення площею 412 квадратних метрів, де й розашовано Службу.
Вартість робіт – 5 мільйонів 775 тисяч гривень, які були виділені із обласного бюджету. Загальна вартість обладнання для єдиної регіональної оперативно-диспетчерської служби Вінницької області (для контакт-центру, серверне, обладнання робочого місця диспетчерів та іншого персоналу, обладнання для бригад ЕМД) становить 4 мільйона 492 тисяч гривень.
Наразі Центральна оперативна диспетчерська функціонує у тестовому режимі майже рік та приймає звернення від населення м. Вінниці, Вінницького, Калинівського, Козятинського, Літинського, Хмільницького та Тиврівського районів. Підключення решти районів – продовжується.
Звернення за всіма напрямками роботи Центру надходять до ОДС за єдиним номером «103». На 162-х машинах екстреної медичної допомоги з 203-х встановлені GPS-трекери.
У Вінницькій області працює 8 станцій ЕМД, в структуру яких входять 29 відділень екстреної медичної допомоги та одним відділенням ЕМД при МТМО м. Ладижин. Цілодобово працює 118 бригад, в тому числі у Вінниці – 28 бригад. Кількість фахівців спеціальності «Медицина невідкладних станів» – 1067, з них – 254 лікаря та 813 – молодших спеціалістів з медичною освітою.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.