На Вінниччині зафіксовано перший летальний випадок від COVID-19

11:42
Автор: Vежа

Станом на 20 квітня на Вінниччині зафіксовано перший летальний випадок внаслідок коронавірусної хвороби.

Про це свідчать дані, оприлюднені Вінницьким обласним лабораторним центром МОЗ України.

За інформацією голови ОДА Владислава Скальського, померла пацієнтка 79 років після тривалого перебування на апараті ШВЛ.

Окрім того, за інформацією Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України, впродовж останньої доби на території області не проводили нових тестувань на виявлення COVID-19.

Так, як йдеться в офіційному повідомленні, станом на 11:00 20 квітня у Вінницькій області зареєстровано 553 підозр на COVID-19, у 330 випадках виявлено коронавірус.

Ці дані повністю збігаються з даними, оприлюдненими станом на 11:00 19 квітня.

Окрім того на сайті Лабораторного центру зазначається, що станом на 11:00 20 квітня “в лабораторіях ОЛЦ досліджено 4716 зразків матеріалів. На даний час у лабораторному центрі є у наявності 13 наборів реагентів для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції”. Про аналогічну кількість досліджених матеріалів та наборів реагентів ОЛЦ повідомляв і 19 квітня.

Vежі вдалося зв’язатися із завідувачем відділу епідемічного нагляду обласного лабораторного центру МОЗ України Степаном Томиним, аби з’ясувати, чому дані за 19 та 20 квітня на сайті ОЛЦ майже ідентичні.

За інформацією медика, лабораторія впродовж останньої доби працювала, проте тестування не проводили, аби дати перерву для роботи обладнання. За словами Томина, лабораторія працювала до двох годин ночі 20 квітня. Сьогодні о 7 ранку вона відновила роботу.

– Була зроблена невеличка перерва. Не тестували ми за Великодні свята протягом кількох годин. Велась підготовка, дезінфікувалось обладнання. Є відповідна методика досліджень, ми повинні її дотримуватись. Обладнання повинно періодично зупинятись, оскільки воно вийде з ладу, якщо буде працювати цілодобово. Відповідно, на декілька годин лабораторія не тестувала зразки, але працювала: йшов прийом зразків, йшла підготовка, дезінфекція обладнання, його калібровка. І в 6:30 запустили обладнання

Нагадаємо, що за інформацією міністра охорони здоров’я Максима Степанова, станом на 9:00 20 квітня сім областей, не передали даних щодо тестувань людей на коронавірус за останню добу. Ідеться про Вінницьку, Луганську, Чернівецьку, Чергінівську, Сумську, Херсонську та Хмельницьку області.

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.