На Вінниччині заборонили проведення щорічної хресної ходи до Йосафатової долини

11:39
Become a Patron!

На території Вінницької області протягом 4-15 серпня заборонили масові публічні заходи, зокрема – проведення традиційної хресної ходи в межах населених пунктів Голинчинці та Зведенівка Джуринської громади (Йосафатова долина).

Про це повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація, посилаючись на наказ начальника Вінницької ОВА Сергія Борзова.

Зазначено, що наказ про заборону прийнято відповідно до пункту 8 частини першої статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану“, з урахуванням листів Головного управління Нацполіції Вінниччини, Управління у справах національностей та релігій обласної військової адміністрації, загрози життю та безпеці громадян в умовах повномасштабної збройної агресії рф проти України.

Заборонити проведення в період з 4 до 15 серпня 2022 року на території Вінницької області масових публічних заходів, зокрема хресної ходи та богослужіння навколо (в межах) населених пунктів Голинчинці та Зведенівка Джуринської громади Жмеринського району Вінницької області (Йосафатова долина). Жмеринській районній військовій адміністрації ужити заходів контролю щодо забезпечення дотримання тимчасових обмежень у проведенні масових публічних заходів на території Жмеринського району, зокрема у місці проведення запланованої хресної ходи” – зазначено в наказі.

Вочевидь ідеться про хресну ходу з нагоди Дня чуда з’явлення Божої Матері, що відзначають щороку 15 серпня у Джуринській територіальній громаді Вінниччини (Йосафатова долина). Як пише “Укрінформ”, традиційно хресну ходу до Йосафатової долини проводить УПЦ МП.

На сайті Енциклопедії сучасної України зазначають, що Йосафатова долина – християнська святиня Поділля, що розташована поблизу с. Голинчинці, названа за однойменною місцевістю поблизу Єрусалима. З 1923 року, коли, за словами пастуха Якова Мисака, у долині йому явилась Діва Марія, тут почали встановлювати хрести. Від 2005 року щорічно 15 серпня тут відзначають День чуда з’явлення Божої Матері. 

На фото – щорічна хресна хода:

Повний текст наказу можна переглянути за ЦИМ посиланням.

Фото – з сайту https://esu.com.ua/

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.