На Вінниччині за період карантину кількість безробітних збільшилася на 20 відсотків

12:50
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Під час карантину на Вінниччині збільшилася кількість офіційно зареєстрованих безробітних – наразі в області зареєстровано 26 тисяч громадян без роботи.

Про це розповіла директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська під час онлайн засідання обласного оперативного штабу Вінницької ОДА.

Директорка обласного центру зайнятості Галина Скоковська розповіла, що за період карантину кількість зареєстрованих безробітних в області збільшилася на 20%. Ситуація в Україні загалом демонструє збільшення безробітних на 44%:

– […] За час карантину на 50 % зменшилася кількість роботодавців, які взагалі співпрацюють зі службою зайнятості Вінниччини. На 35 % зменшилася кількість поданих вакансій, порівняно з минулим роком. На початку карантину зменшення фіксувалося на рівні 50%, тобто зараз ситуація дещо покращується.

Галина Скоковська повідомила, що служба зайнятості розпочала розглядати пакети документів від суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу області, які претендують на отримання допомоги по частковому безробіттю:

– Загалом надійшло 417 пакетів документів від суб’єктів господарювання, їх розглянули і прийняли вже 73 позитивних рішення — це 1364 найманих працівники Вінниччини отримають допомогу по частковому безробіттю в розмірі 4723 грн, тобто в розмірі мінімальної заробітної плати на загальну суму 6,4 млн грн, — зазначила керівниця обласної служби зайнятості.

Як також ідеться у дописі, вчора на засіданні Верховної Ради були внесені зміни до «Закону про зайнятість», які дозволяють ФОПам вносити себе в список на отримання допомоги по частковому безробіттю. Також зміни передбачають збільшення кількості днів, за які роботодавець може подати заявку на допомогу по безробіттю — з тридцяти до дев’яноста календарних днів.

– За цей період (карантину, – прим. ред.) ми працевлаштували понад шість тисяч осіб, з числа зареєстрованих безробітних, і це шостий результат серед 24 регіонів України та Києві», – зазначила Галина Скоковська. – […] Cьогодні допомога по безробіттю становить в середньому 3800 грн, а в половині вакансій заробітна плата пропонується роботодавцями до 8 тисяч гривень.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.