Незабаром в області з’явиться чотирнадцять нових амбулаторій загальної практики. Кошти на виготовлення проектів та будівництво надали з державного та місцевих бюджетів.
Для розвитку сільської медицини у Вінницькій області затверджено будівництво 14 амбулаторій на загальну суму майже у 90 мільйонів гривень. З них 81,8 мільйон – це субвенція з державного бюджету, а ще 8,1 млн – знайшли у місцевих бюджетах, повідомляють на сайті Вінницької ОДА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Швидка допомога”: у Ямпільському районі лікарів посадили на електроскутери
По 13 об’єктах вже визначений замовник проектно-кошторисної документації – це департамент будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації, а ще один проект замовила громада с. Гальжбієвка, Ямпільського району. Таку інформацію було оприлюднено під час Всеукраїнської селекторної наради щодо виконання завдань, передбачених заходами з розвитку систем охорони здоров’я у сільській місцевості, яка відбувалась під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка.
– У нас є 14 проектів, які реалізуються з нуля. По 3 об’єктах вже укладаються договори з підрядниками. Нажаль, по 2 об’єктах торги не відбулись і їх оголошуватимуть повторно. Сподіваємось, що 7, 12 і 16 листопада відбудуться торги ще по декількох проектах, і ми матимемо змогу укласти угоду з підрядною організацією, перерахувати авансові платежі і розпочати будівництво. Загальна сума коштів, які виділені для Вінницької області – понад 89 млн грн. і проблем з фінансуванням немає. Ці кошти є перехідними і залишаться на наступний фінансовий рік. Також кожна з цих амбулаторій буде забезпечена автомобілем лікаря, – зазначив заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вінниччина отримала п’ять реанімобілів для надання екстреної медичної допомоги. ФОТО
У трьох районах через систему Prozzoro вже відбулись аукціони та визначені переможці з будівництва сільських амбулаторій для лікарів загальної практики у с. Борисівка Іллінецького району, с. Студенне Піщанського району та с. Війтівці Хмільницького району. Наразі ще по 4 об’єктах триває процедура закупівлі з будівництва амбулаторій у с. Білопілля Козятинського району, с. Новофастів Погребищенського району, с. Вербка Чечельницького району, с. Бабчинці Чернівецького району.
В свою чергу Геннадій Зубко зауважив, що необхідноостаточно визначити всі больові точки, які залишаються в напрямку реалізації завдань, поставлених Президентом України та Урядом щодо підвищення якості надання первинної медичної допомоги в сільській місцевості.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.