На Вінниччині з 15 жовтня відновлюють профілактичний відстріл лисиць

13:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині з 15 жовтня відновлюють відстріл лисиць. Причиною є профілактика захворювання тварин на сказ.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Центрально-Західного міжрегіонального управління ЛМГ з посиланням на рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній військовій адміністрації.

Так, вирішено було створити бригади з відстрілу лисиці червоної, за виключенням земель лісового фонду, та здійснити заходи зі зменшення чисельності лисиці до встановлених норм 0,5-1 гол. на 1000 га угідь.

Нагадаємо, на Вінниччині за вісім місяців сказ підтвердили у 78 тварин – у 2,4 раза більше, ніж за аналогічний період торік.

– Відстріл розпочнуть з 15 жовтня. Добутих лисів направлятимуть до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ. Адже, як показує аналіз результатів епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100 відсотків продуктивних і у 50 відсотків домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні із лисами, – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що упродовж останнього десятиліття в Україні реєстрували рекордну захворюваність тварин на сказ. Традиційно їх було найбільше у Вінницькій, Харківській, Черкаській, Кіровоградській областях. А з початком широкомасштабної війни, зазначають, стало ще гірше, адже у зв’язку з воєнним станом полювання заборонено, а з ним – і штучне регулювання шкідливих хижаків та бродячих тварин.

При цьому основним небезпечним переносником сказу є червона лисиця. Зокрема, на Вінниччині ці тварини почали вільно заходити у населені пункти, наприклад, до садиб на околицях – поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками.

Лісівники Вінниччини закликають жителів області бути обережними та не забувати, що відвідування лісу заборонене.

Ілюстративне фото – poltava.sq.com.ua

Читайте також: На Вінниччині за вісім місяців сказ підтвердили у 78 тварин – у 2,4 раза більше, ніж за аналогічний період торік

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.