На Вінниччині виявили зруйнований склад із залишками небезпечних пестицидів

8:46
Автор: Vежа
Become a Patron!

У селі в Могилів-Подільському районі виявили зруйновану будівлю, в якій знайшли непридатні до використання пестициди. 

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області повідомляє, що здійснила позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині поводження з відходами Бандишівської сільської ради Могилів-Подільського району.

Фахівці виявили, що на території села Бандишівка, в межах населеного пункту, знаходиться зруйнована будівля із непридатними до використання хімічними засобами захисту рослин. Раніше там розміщувався склад пестицидів та агрохімікатів, який належав місцевому сільськогосподарському підприємству.

Територія, на якій було розташовано приміщення, не ввійшла до розпайованих земель, а приміщення складу розібрали самі місцеві жителі. Залишки небезпечних речовин залишились просто неба. Протягом 2014 року було проведено перезатарення залишків в поліетиленові мішки й тоді їх орієнтовна вага становила п’ять тонн.

За результатами проведеної перевірки Бандишівського сільського голову було притягнуто до адміністративної відповідальності. На нього наклали штраф та видали припис щодо контролю за місцем зберігання непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин та їх безпечної ліквідації.

Крім того, Інспекцією та Головним управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області на голову обласної державної адміністрації було спрямовано спільний лист щодо втручання у розв’язання даної проблеми.