На Вінниччині виявили трьох громадян, які продавали червонокнижні підсніжники

14:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вороновицькій громаді, що на Вінниччині, виявили трьох громадян, які продавали підсніжник білосніжний, що занесений до Червоної книги України. Загальна кількість рослин – 410. 

Як повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області, на порушників склали протоколи за ч. 2 статті 88-1 КУпАП. Матеріали направили на розгляд до судових органів.

Зазначено, що на Вінниччині триває операція «Первоцвіт-2024». Це заходи, пов’язані зі збереженням ранньоквітучих рослин та тих, які занесені до Червоної книги України.

Згідно зі статтею 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу тягнуть за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 гривень. В разі порушення щодо об’єктів рослинного світу, що перебувають у заповідних територіях чи охороняються міжнародними угодами, штраф становить від 1 700 до 3 655 гривень. За кожен незаконно зірваний екземпляр червонокнижної рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення, з розмірами відшкодування, що залежать від виду рослини.

Ілюстрація – sheplis.com.ua