На Вінниччині висадили понад 700 гектарів горіхових плантацій

18:12
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:38

На Вінниччині вирощують сади волоського горіха. У Могилів-Подільському районі діє інвестиційний проект, у рамках якого аграрії висадили саджанці волоського горіха іноземної селекції на площі 710 га.

Сам проект був започаткований ще у 2015 році, завдяки його реалізації створено 60 додаткових постійних робочих місць.

Вирощують волоський горіх у Могилів-Подільському районі, на території Яришівської та Кремінської сільських рад. Сьогодні, 5 травня, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій відвідав горіхові сади, повідомляють в облдержадміністрації.

– Вінниччина є провідним регіоном України по виробництву продукції садівництва, її переробки та вирощування посадкового матеріалу. В структурі виробництва валової продукції сільського господарства плодово-ягідна продукція займає 3,2%. Протягом останніх років в Україні інтенсивно розвивається галузь горіхівництва. Кожен рік в Україні збирається понад 100 тисяч тонн волоських горіхів. З них 6 тисяч тонн дає Вінниччина. Дві третини цього врожаю спрямовується на експорт, – зазначив Валерій Коровій.

Наразі закупівельна ціна на українські горіхи є низькою через відсутність повноцінних промислових насаджень, більшість горіхів збирається або в присадибних господарствах, або в лісосмугах, а тому даний проект для області є актуальним та перспективним.

На сьогодні саджанці волоського горіха іноземної селекції висаджені на площі у 710 гектарів. Обсяг освоєних інвестицій складає 227 мільйонів гривень, а з початку поточного року вже освоєно 2,5 мільйона. В рамках проекту відновлюється зрошувальна система, що знаходиться на території  Яришівської та Кремінської  сільських рад. Длянеї розроблена проектно-кошторисна документація вартістю 240 000 гривень, вартість  відновлення самої системи становитиме понад 4 мільйона гривень. Між іншим, вже відновлені насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції, центральні магістралі. Облаштовано понад два кілометри нової внутрішньогосподарської зрошувальної системи.

Наразі загальна площа горіхових садів області перевищила дві тисячі гектарів, з яких 1000 га в плодоносному віці, а урожайність у минулому році досягла 60 ц/га. До речі, витрати на виробництво значно нижчі, ніж інших плодових культур. Горіхи можна легко зберігати і транспортувати, не маючи спеціальних приміщень та транспорту.