На Вінниччині винесли вирок щодо чоловіка, який знущався над людиною з інвалідністю

10:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині ухвалили вирок щодо мешканця Сальника, який знущався над людиною з інвалідністю, яка пересувається на кріслі колісному. Відеозапис знущань було поширено у соцмережах. 

Про це йдеться на сайті Вінницької обласної прокуратури.

– Прокурором у суді доведено, що 27.05.2024 у с. Сальник Хмільницького району зловмисник в присутності свого знайомого та трирічного сина, із винятковим цинізмом, бажаючи самоствердитись за рахунок публічного приниження людини з обмеженими функціональними можливостями, вчинив протиправні дії стосовно 57-річного чоловіка. Фіксуючи свою поведінку на відеозапис, кривдник висловив на адресу потерпілого погрози застосування фізичного насильства та тортур, акцентуючи увагу на його функціональних порушеннях. Надалі, принижуючи потерпілого, одягнув йому на голову ганчір’я, – вказують в прокуратурі. 

Відтак, дії підсудного було кваліфіковано за ч. 1 ст. 296 КК України – хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується винятковим цинізмом.

Водночас, незважаючи на публічні вибачення та визнання провини чоловіка, судом враховано передбачені кримінальним законом обставини, що обтяжують покарання, зокрема, вчинення кримінального правопорушення стосовно особи з інвалідністю, яка перебуває у безпорадному стані, у присутності малолітньої дитини.

– Вироком Калинівського районного суду винну особу засуджено до покарання у виді пробаційного нагляду строком на 3 роки, з покладенням визначених законом обов’язків, у тому числі у виді обмеження спілкування із потерпілим, заборони вчинення будь-яких вчинків, що ображають людську гідність і громадську мораль, виконання заходів, передбачених пробаційною програмою “Подолання агресивної поведінки” для повнолітніх суб’єктів пробації. За ухилення від виконання обов’язків, визначених судом при призначенні покарання у виді пробаційного нагляду, вчинення адміністративних правопорушень, зникнення з місця проживання, передбачена більш сувора кримінальна відповідальність, – вказують в дописі. 

Пробаційний нагляд — це основне кримінальне покарання, яке полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. На засудженого покладається низка обов’язків, за невиконання яких може бути застосовано більш суворе покарання. Детальніше про те, за які саме порушення можуть присудити пробаційний нагляд – ТУТ

Нагадаємо, відео, на якому обвинувачений знущається з людини з інвалідністю, було опубліковано наприкінці травня. Невдовзі після цього правоохоронці розшукали чоловіка та розпочали розслідування за ч.1 ст. 296 КК України.

Фото – з сайту прокуратури

Читайте також: Чоловіку з Вінниччини, який ображав людину з інвалідністю, загрожує до п’яти років обмеження волі

Читайте також: Поліція Вінниччини розшукала чоловіка, який ображав людину на інвалідному візку в Сальнику

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.