На Вінниччині викрили військовослужбовця Повітряних сил, який приховано збирав секретні дані

15:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій області викрили посадовця однієї з військових частин Повітряних сил ЗСУ на прихованому збиранні секретних відомостей. Наразі перевіряється інформація щодо причетності військовослужбовця до агентурної мережі російських спецслужб.

Як повідомили на сайті СБУ, йдеться про секретні дані щодо підрозділів протиповітряної оборони України. Зокрема у ході слідчих дій у зловмисника вилучили незаконно одержані матеріали щодо систем захисту вітчизняних оборонних об’єктів, у тому числі підрозділів бойової авіації.

Встановлено, що посадовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Для цього він незаконно копіював секретні оборонні відомості та зберігав їх за місцем свого проживання.

Крім того повідомляється, що у ході досудового розслідування встановлено факт добровільного набуття громадянства РФ його двома близькими родичами.

За даними слідства, до 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованої АР Крим. При цьому один з них приховав наявність російського громадянства під час вступу до одного із закладів вищої освіти Збройних Сил України. За матеріалами СБУ йому скасовано допуск до держтаємниці та звільнено з лав військового вишу.

Слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 422 (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості) Кримінального кодексу України. Це карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Повідомляється також, що в межах провадження за обома фактами, проводилися слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності та притягнення до відповідальності винних осіб.

Заходи із викриття правопорушень проводили співробітники Департаменту військової контррозвідки СБУ спільно зі слідчими Управління СБУ у Вінницькій області та за процесуального керівництва Вінницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері.

Фото – ssu.gov.ua

Читайте також: На Вінниччині викрили та затримали агента ФСБ РФ

Читайте також: На одному з оборонних підприємств Вінниччини викрили розтрату бюджетних коштів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.