На Вінниччині встановили меморіал воїнам УНР, які загинули у бою з більшовиками. ФОТО

16:05
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині, у селі Кукавка, встановили меморіал воїнам УНР, які загинули у листопаді 1920 року у бою з більшовиками. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила Наталя Заболотна, перша заступниця голови облдержадміністрації. Також вона опублікувала фото з відкриття меморіалу.

Нагадаємо, що масове поховання бійців УНР (скелети 19 осіб) дослідники знайшли у полі між селами Кукавка і Тарасівка, що у Могилів-Подільському районі. Це сталося у грудні 2017 року. Зі спогадів місцевого мешканця, мобілізовані чоловіки потрапили до полону, і в листопаді 1920 року більшовики відвели їх за село й стратили. Свідками страти стали декілька хлопчиків-пастухів, а місцеві мешканці поховали бійців у спільній могилі. Згодом селянин із Кукавки Ісак Драбатий встановив на могилі кам’яний хрест і надгробок з написом про трагедію.

Характер ран вказував на те, що бійці загинули від шабельних ударів: черепи були розсічені навпіл, також виявлені рубані поранення скелетних кісток.

У вересні 2018 року останки бійців УНР урочисто перепоховали в невеличкому сквері на території Кукавської сільської ради. А сьогодні, 29 листопада, там відкрили меморіал і віддали загиблим належні військові почесті.

Наталя Заболотна зазначила, що оскільки у Вендичанської громади не вистачало коштів, щоб виготовити та встановити пам’ятний знак, туди спрямували 50 тисяч гривень субвенції. Також громада забезпечила благоустрій та облаштування території з місцевого бюджету виділили 15 тисяч гривень та залучили 10 тисяч гривень від місцевих аграріїв.

– Цьогоріч виповнилося рівно 100 років від закінчення Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Символічно, що саме до річниці вдалось встановити меморіал. Тепер ми можемо гідно вшанувати воїнів УНР, які на той час були тими нечисленними, які хотіли України і боролися за неї, – зазначила Наталя Заболотна.

 

Фото – з фейсбук-сторінки Наталі Заболотної

Читайте також: УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921 РОКІВ НА ТЕРЕНАХ ПОДІЛЛЯ

Читайте також: Директорія в “Савої”: як сто років тому Вінниця стала українською столицею

Читайте також: Битва за Вінницю: як армія УНР за підтримки панцирників звільнила місто від росіян. ВІДЕО

Читайте також: Вінниця – столиця УНР: шлях військово-історичного фестивалю у фото та відео

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.