На Вінниччині ВПО отримали можливість брати пільгові довгострокові житлові кредити за місцевою програмою

11:12
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині внутрішньо переміщені особи отримали можливість брати пільгові довгострокові житлові кредити за місцевою програмою на тих же умовах, що й мешканці області.

Як повідомляє Вінницьке регіональне управління Держмолодьжитла, відповідне рішення ухвалили на сесії Вінницької обласної ради.

– Через війну з російським агресором наші співвітчизники вимушені були покинути свої домівки, поїхати жити і працювати в інші регіони країни, зокрема – на Вінниччину. Нині в області налічується близько 4700 внутрішньо переміщених осіб працездатного віку. У межах своїх можливостей ми повинні зробити все, щоб їх підтримати. Відтепер ці люди отримали доступ до інструменту забезпечення житлом на прийнятних для багатьох умовах, – цитують голову обласної ради В’ячеслава Соколового.

Зазначено, що затверджене “Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів внутрішньо перемішеним особам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла” визначає механізм надання пільгових довготермінових кредитів на будівництво (реконструкцію) і придбання житла громадянам, на яких поширюється дія законів України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” і “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” коштом Вінницького обласного бюджету, районних бюджетів, і бюджетів місцевого самоврядування.

Так, умовами програми передбачено:
– кредит під 7% річних з можливим наданням пільг (за наявності однієї дитини – кредит під 3% річних, двох і більше дітей – кредит безвідсотковий);
– термін кредитування – до 30 років, не більше ніж до досягнення пенсійного віку;
– без встановлення граничного віку;
– власний внесок позичальника – не менше 10% вартості будівництва (реконструкції) чи придбання житла.

Підкреслюється, що детальніше з умовами кредитування можна ознайомитись в регіональному управлінні Держмолодьжитла у Вінницькій області (м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7, (адмінбудівля “Книжка”).

Ілюстративне фото – abo.media

Читайте також: Про чеченців, російські танки та переїзд до Вінниці: історія переселенки Наталі Гайоха

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.