На Вінниччині внаслідок пожеж в екосистемах загинули дві людини. ВІДЕО

11:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині внаслідок пожеж в екосистемах загинули дві людини. Рятувальники вкотре закликають мешканців області не спалювати суху рослинність та зазначають – в середньому, за добу, бійці ДСНС ліквідовують близько 80 пожеж на відкритих територіях. 

Так, за повідомленням голови Вінницької ОДА (ОВА) Сергія Борзова, 22 березня ввечері в Іванівській громаді загинула жінка, яка спалювала суху траву у власному домогосподарстві. Це вже другий факт загибелі вінничан за добу через необережність у поводженні з вогнем.

Також, за словами Сергія Борзова, Вінниччина б’є “рекорди” з кількості пожеж в екосистемі.

Зрозумійте нарешті: такі пожежі змінюють рівень води в криницях та річках! Такі підпали загрожують великими пожежами в селах з усіма фатальними наслідками. Вогонь та дим поблизу високовольтних ліній електропередач здатні спричинити коротке замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об’єктів нашої області, – йдеться в дописі голови Вінницької ОДА. 

Про наслідки пожеж та летальні випадки через необережність громадян повідомляють також у Головному управлінні ДСНС у Вінницькій області. Також вінничан вкотре закликають не спалювати суху рослинність в час, коли рятувальники щодня рятують українців з-під завалів та гасять пожежі, які утворюються внаслідок ворожих обстрілів. Натомість, кожної доби Службою порятунку області ліквідовується понад 80 таких пожеж.

Зокрема, про випадок в Іванівській громаді повідомляється, що 22 березня о 17:25 в ДПРЧ-19 м. Калинівки надійшла інформація від працівників Національної поліції про загибель жінки, 1938 р.н., яка спалювала суху траву у власному домогосподарстві на вул. Кошового у с. Шепіївка громади. Вогонь знищив половину минулорічної рослинності.

Раніше рятувальники повідомляли про смерть 83-річного чоловіка у селі Велика Кісниця внаслідок пожежі. Подія сталась того ж дня близько 15:00.

Бійці ДПРЧ-35 м. Ямпіль Могилів-Подільського району, які прибули сьогодні на виклик, з’ясували, що вогнем охоплено близько півтора гектара присадибної ділянки та домашні речі, складені впритул до будинку. Рятувальники приборкали вогонь та не дали йому перекинутися на житлову споруду. Під час ліквідації пожежі черговим караулом ДПРЧ-35 неподалік присадибної ділянки в згорілій траві було виявлено тіло загиблого господаря домогосподарства. За словами сусідів, 83-річний чоловік мав проблеми зі здоров’ям та пересувався на милицях. Незадовго до пожежі люди бачили, як він згрібав суху траву в купки. Вони також попереджали сусіда, щоб той не підпалював сухостій, адже була дуже вітряна погода. Дружина ж загиблого стверджує, що господар побіг в поле, коли побачив, що там щось димить. Працівники поліції встановлюють обставини загибелі людини у вогні, – йдеться в повідомленні. 

Ще раніше, цієї ж доби, о 05:06 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу в одному із приватних домогосподарств на вул. Кожевній у Жмеринці. За попередніми даними, опіки I-II ступенів (близько 25%) отримала власниця оселі. Жінка, 1942 р.н., теж спалювала суху траву.

Добою раніше, 21 березня, рятувальники 83 рази виїздили на ліквідацію загоряння сухої рослинності, вогнем було знищено понад 132 га родючого ґрунту. Протягом 20 березня в області сталося 78 пожеж в екосистемах. Один громадянин отримав опіки.

Рятувальники вже не вперше цієї весни звертаються до громадян через пожежі в екосистемах. Так, протягом 17 березня вогонь обпалив 30 гектарів землі – було 24 пожежі. В рятувальній службі зазначали, що такі дії прирівнюються до диверсії.

Фото та відео – з Facebook-сторінки ГУ ДСНС у Вінницькій області

Читайте також: “Вже не вкладається у свідомості”: рятувальники Вінниччини закликають не влаштовувати пожежі в екосистемах

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.