Публікації за датами

  • 05 Вересня/ 10:04

    Vinnytsia

    Публікація05.09.1810:04

    Автор:Юлія Плахтій

    На Вінниччині відкрили ще один притулок для жінок, що постраждали від насильства. ФОТО

Жінки, які постраждали насильства, відтепер можуть отримати прихисток – на Вінниччині розпочав роботу притулок, де надається тимчасове місце для перебування постраждалої, правова та психологічна допомога та низка інших послуг.

Як повідомляє Вінницька міська рада, Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює із постраждалими від гендерно зумовленого та домашнього насильства, відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 року № 2229-VІІІ.

Зокрема серед послуг притулку, окрім безпечного та комфортного перебування, для комплексної допомоги постраждалій особі надається можливість отримувати консультації з приводу її прав та того, яка у тій чи іншій ситуації може бути надана допомога.

Окрім того, для клієнток Притулку доступне користування всіма побутовими послугами: кухня, душ, кімната для прання, кімната для прасування, дитяча кімната тощо.

Також Притулок забезпечує жінок предметами та засобами першої необхідності (постільна білизна, рушники, засоби гігієни тощо), мінімальним пакетом продуктів харчування. Постраждалим особам надається психологічно-соціальна допомога, послуги з відновлення або формування соціальних навичок та активності, консультації соціальних працівників. Також Притулок за потреби може організувати госпіталізацію постраждалої жінки та надати їй правову допомогу.

Приймають до Притулку на підставі скерування одним із суб’єктів, який реалізує заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству. Тобто йдеться про постраждалу жінку, щодо якої існує загроза її життю чи здоров’ю, що визначена за результатами оцінки ризиків, а також на підставі особистої заяви постраждалої жінки, до якої долучається копія документу, що підтверджує особу заявниці.

Право на прийняття до Притулку має повнолітня жінка, яка постраждала від гендерно зумовленого насильства, у тому числі домашнього насильства, щодо якої існує загроза її життю чи здоров’ю; жінки, які не досягли повноліття, але перебувають (перебували) у зареєстрованому шлюбі; діти – у разі їх прийняття до Притулку разом з матір’ю (або жінкою, яка її замінює); вагітні жінки, які не досягли повноліття.

Документи, які необхідно мати:
– документ, що засвідчує особу;
– свідоцтво про народження дітей (якщо жінка з дітками);
– медична довідка (флюрографія, довідка від дерматолога) за наявності;

Термін перебування Клієнток в Притулку становить від 1 до 3 місяців з можливістю подальшого продовження, у разі необхідності, на основі оцінки потреб Клієнтки, максимум до півроку.

Протипоказаннями для прийняття та перебування у Притулку є:
– явні ознаки алкогольного або наркотичного сп’яніння;
– гострі інфекційні та венеричні захворювання;
– психічні захворювання, пограничні стани, супроводжувані на час хвороби розладом поведінки, шкідливих для хворого і оточуючих;
– захворювання шкіри, що передаються при контакті, туберкульоз;
– інші обставини, що свідчать про безпосередню небезпеку для Клієнтки чи оточуючих.

Нагадаємо, що як повідомляла раніше Вінницька ОДА, ще у березні 2017 року обласна Рада вирішила реорганізувати центр реінтеграції бездомних громадян у комплексний центр надання соціальних послуг і на його базі створити притулок для жертв домашнього насильства.

Телефон Притулку: 067-382-87-45 та 050-444-68-08. Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: (0432) 67-04-60. Офіс ВОПО «Джерело надії»: (0432) 61-22-80 (телефонувати з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00).

Читайте також: Якщо вигнали з дому з дитиною: «Дім Мами» на Вінниччині рятує породіль від вулиці

Світлана Дубина: «У домашньому насильстві родичів немає»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.