Публікації за датами

  • 11 Листопада/ 11:31

    Vinnytsia

    Публікація11.11.1911:31

    Автор:В'ячеслав Луцков

    На Вінниччині відкрили меморіальну дошку на честь головного військового священика Армії УНР. ФОТО

У Жмеринці встановили меморіальну дошку на честь релігійного та військового діяча часів УНР та Директорії. Так, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці вирішили вшанувати пам’ять Антонія Матеюка, головного військового священика Дієвої Армії УНР, розстріляного білогвардійцями.

Як зазначається на сайті Калинівка.City, меморіальну дошку в храмі встановили 10 листопада. Вшанувати пам’ять відомого українського діяча ХХ століття вирішило духовенство місцевого жмеринського храму.

Антоній Матеюк — головний військовий священик Дієвої Армії УНР і керівник головної управи військового духовенства, протопресвітер Православної Церкви, капелан, генерал-хорунжий; політичний і військовий діяч. За Директорії УНР був обраний до складу Українського Священного Синоду, брав активну участь у становленні національної Церкви та розбудови структури військового духовенства. (Джерело – Вікіпедія)

Як зазначається на сайті, з посиланням на отця Сергія, місцевого священника, Антоній Матеюк був розстріляний білогвардійськими окупантами у листопаді 1919-го року в Жмеринці.

Повідомляється, що для храму Різдва Пресвятої Богородиці це не перший меморіал, адже за багато років тут було відкрито чимало пам’ятних дошок. Так, в храмі є меморіальні дошки, присвячені воїнам першої світової війни, героям визвольної війни УНР та Української галицької армії, митрополиту Київському та всієї України Миколі Борецькому, козацький хрест воїнам-захисникам України та меморіальна дошка винахіднику польової кухні Антону Турчановичу.

Фото – Калинівка.City

Читайте також: У Жмеринці відкрили меморіальну дошку на честь героя Небесної Сотні Валерія Брезденюка

Читайте також: У вінницькому університеті відкрили меморіальну дошку студенту, який загинув на фронті. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
В'ячеслав Луцков

Дякуємо!

Тепер редактори знають.