На Вінниччині відкрили кримінальне провадження через смерть трирічного хлопчика

16:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Поліція відкрила кримінальне провадження через смерть трирічного хлопчика з Могилів-Подільського району. Йдеться про невиконання батьками обов’язків по догляду.

На сайті поліції Вінницької області повідомили, що розслідування розпочали учора, 16 березня, після оприлюднення інформації в соцмережах та ЗМІ про те, що хлопчика привезли до реанімаційного відділення Могилів-Подільської лікарні у вкрай важкому стані, ослабленого, з критично малою вагою, як наслідок неналежного догляду за ним з боку матері. Повідомляється, що сьогодні дитина померла.

Відтак кримінальне провадження відкрили за фактом злісного невиконання батьками обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки відповідно до ст. 166 Кримінального кодексу України. Повідомляється, що за такий злочин передбачено до п’яти років позбавлення волі.

Зауважимо, що йдеться про Павлика Лутковського хлопчика, який у дворічному віці пережив клінічну смерть через COVID-19. Він поборов коронавірус, але через клінічну смерть, у нього сталося ураження головного мозку, і через це хлопчик потребував реабілітації.

Першим про це на своїй сторінці у Фейсбук, повідомив Геннадій Вацак, народний депутат України з Вінниччини. 13 березня він написав, що Павлика привезла “швидка” у вкрай важкому стані.

Двобічна пневмонія, деструкція легень, правобічний пневмоторакс (гній у правій ділянці легень). Дитина ослаблена, запущена, з великими ділянками (застарілих!) пролежнів, з критичною вагою у 12 кг! Знаю, що після перенесеного рік тому коронавірусу, у Павлика енцефалопатія, проте як так можна було запустити дитину, – написав народний депутат. 

Однак сьогодні, 17 березня, стало відомо, що дитина померла не приходячи до тями. Геннадій Вацак також зазначив, що 64 тисячі 710 гривень, що надійшли на благодійний рахунок для хлопчика, передасть на лікування іншої дитини чи дітей. Кому саме, обіцяв повідомити згодом.

У поліції повідомили, що наразі слідчі вилучають медичну документацію, пов’язану з лікуванням хлопчика, і на підставі неї планують провести судово-медичну експертизу. Наразі розслідування триває.

Фото – facebook.com/vatsakgennadiy

Читайте також: Дворічний Павлик, який пережив клінічну смерть через COVID-19, почав самотужки їсти та реагувати на звук

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.