На Вінниччині відбудуться додаткові перевірки “ковідних” лікарень через пожежу на Івано-Франківщині

17:33
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині розпочали перевіряти медичні заклади, в яких лікують пацієнтів хворих на COVID-19, на дотримання правил поводження з кисневим обладнанням. Приводом для додаткових перевірок стала пожежа в реанімації на Івано-Франківщині через ймовірно запалену свічку “за упокій”. 

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

Вказується, що до складу робочої групи увійшли представники департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, ДСНС та управління Держпраці.

– У жовтні та листопаді робочі групи перевіряли заклади, які лікують пацієнтів хворих на COViD-19 і мають кисневе обладнання. Лікарні отримали приписи в яких було вказано, що вони мають виправити найближчим часом. Це стосувалося пожежної безпеки.

Тепер робочі групи перевірятимуть чи виконали вони це. Також попрошу голів громад, на території яких є ковідні-лікарні, перевірити чи виконали заклади усі ті зауваження, приписи та протоколи, які були складені, – цитують директорку Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Ольга Задорожна.

Підкреслюється, що “додаткові перевірки пов’язані із трагічною ситуацією, яка днями трапилася в Івано-Франківській області. Там у наслідок вибуху в реанімаційному відділенні районної лікарні Косина загинули люди”.

Як повідомляє ТСН з посиланням на представників ДСНС, освною версією є те, що вогонь спровокувала свічка “за упокій”, яку запалила одна з медсестер біля померлого хворого на коронавірус. Однак при цьому була несправною киснева система в палатах. У реанімації працювало п’ять кисневих концентраторів – повітря було перенасичене киснем.

Зазначено, що у святкові дні опорні лікарні працюватимуть у посилено режим. Чергуватиме інженер з технічної безпеки. Також буде посилено пости чергування. А для персоналу організують додаткові навчання щодо того, як експлуатувати кисень у лікарнях.

Робочі групи розпочнуть перевірку із тих закладів де під час попередньої перевірки були виявлені порушення.

Ілюстративне фото – Радіо Свобода