На Вінниччині священника УПЦ (мп) засудили на два роки тюрми за розповсюдження проросійської пропаганди

16:05
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині священника УПЦ (мп) засудили на два роки тюрми за розповсюдження антиукраїнських матеріалів та заперечення збройної агресії росії.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці прокуратури Вінницької області.

За інформацією правоохоронців, після повномасштабного вторгнення рф в Україну колишній настоятель кількох храмів УПЦ (мп) на Вінниччині активізував проросійську інформаційну діяльність в інтернеті.

Протиправні матеріали засуджений публікував через власний акаунт у забороненій російській соцмережі «вКонтакте», а також у створеній ним групі релігійного спрямування в телеграмі.

Серед поширеного священником контенту переважали наративи московської патріархії щодо насильницької зміни і захоплення державної влади в Україні та представлення збройної агресії російської федерації як внутрішнього громадянського конфлікту.

Чоловіка було затримано у листопаді 2023 року, а у січні 2024 року Вінницьким районним судом його засуджено до 2 років позбавлення волі. Сторона захисту в апеляційній інстанції клопотала про пом’якшення покарання підсудному, а саме – застосування іспитового строку.

Зрештою, Вінницький апеляційний суд залишив в силі вирок Вінницького районного суду, яким священнослужителя УПЦ (мп) засудили за розповсюдження антиукраїнських матеріалів та заперечення збройної агресії росії (ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 436-2 КК України).

Фото прокуратури