На Вінниччині судитимуть за держзраду чоловіка, який має вирок за виправдовування російської агресії

14:48
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині судитимуть за державну зраду чоловіка, який має вирок за виправдовування російської агресії. Йому загрожує 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляє Вінницька обласна прокуратура, обвинувачений встановив контакт з представником Придністровського правозахисного центру Союзу російських громад Придністров’я.

Він створений у 2012-му році при «Фонді підтримки і захисту прав співвітчизників, які проживають за кордоном», створеному у 2012 році указом президента рф з метою підтримки «російських співвітчизників», які проживають за межами рф, у тому числі через надання їм грошової допомоги.

У травні 2023 року чоловік ініціативно електронною поштою зв’язався з придністровським «правозахисником». Він зобов’язався збирати відомості про українські сили оборони та об’єкти критичної інфраструктури на території Вінниччини та передавати їх іноземній організації. Його запевнили, що організація надаватиме йому щомісячну грошову допомогу – 2285 російських рублів.

Протягом липня–жовтня чоловік надав «замовнику» інформацію про розташування об’єктів залізниці, енергетики, поліції та охорони здоров’я в своєму регіоні. За це на особисту банківську картку отримав близько 3,3 тисячі гривень.

Зазначено, на час слідства і судового розгляду мешканець Вінниччини перебуває під вартою. За такий злочин передбачено 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фото – Вінницька обласна прокуратура