На Вінниччині суд не покарав пенсіонера за прогулянку без маски

10:46
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 16 Квітня 2020, в 16:44

На Вінниччині пенсіонер довів у суді, що не винен у порушенні карантину, коли вийшов на прогулянку без маски. З його слів, він не знав про обмеження, бо телевізор згорів, а газети ніде не продаються.

Про це повідомили у виданні “Главком” з посиланням на постанову суду від 7 квітня. У повідомленні зазначається, що згідно зі статтею 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (“Порушення правил щодо карантину людей”), чоловіку загрожував штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Згідно з адмінпротоколом, 6 квітня близько 11 ранку пенсіонер самовільно залишив місце домашньої обсервації та без захисної маски вийшов до скверу відпочинку у місті Липовець. Своїми діями чоловік порушив правила карантину та постанову Кабміну № 211, – повідомили у виданні.

Втім, Липовецький районний суд Вінницької області обмежився усним зауваженням для місцевого мешканця пенсійного віку, який допустив порушення умов карантину (ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Зазначається, що у судовому засіданні пенсіонер визнав фактичні обставини вчинення адміністративного правопорушення. Водночас він пояснив, що не знав про обмеження в період карантину, бо у нього згорів телевізор, газети ніде не продаються, а бібліотека закрита.

Відомо також, що суд врахував щире каяття і відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, винної особи і вирішив звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Водночас, за повідомленням “Главкому”, Тернопільський міськрайонний суд оштрафував на 17 тисяч гривень місцевого приватного підприємця за те, що той продавав нефасовані та неупаковані овочі та фрукти. Також повідомляється, що Сумський районний суд визнав винним громадянина Росії у порушенні правил карантину і призначив штраф 17 тисяч гривень.

Крім того за повідомленням ГУНП у Вінницькій області, поліція щодня проводить профілактичну роботу серед населення щодо необхідності дотримання вимог карантину.

Поліцейські відвідують за місцем проживання осіб похилого віку та родини з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах. У повідомленні йдеться, що вони радять громадянам неухильно дотримуватися запроваджених карантинних обмежень, дотримуватись встановлених норм з метою запобігання епідемічним та інфекційним захворюванням.

Загалом з початку запровадження карантинних заходів працівниками поліції Вінниччини складено 250 адміністративних протоколів за адміністративне правопорушення передбачене ст. 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно протиепідемічних правил і норм).

Більшість протоколів (90) складено відносно підприємців, або інших осіб, які здійснювали торгівельну діяльність, або надавали послуги, 17 – відносно керівників підприємств, установи, організації, 33 – на керівників торгових закладів, установ харчування, 68 – на фізичних осіб, 17 – на відносно перевізників, 23 – на громадян за порушення карантинних правил щодо самоізоляції (джерело – vn.npu.gov.ua).

Ілюстративне фото – gandul.ro

Читайте також: До вінницького суду надійшло 45 адміністративних матеріалів щодо порушень правил карантину

Читайте також: Ходити по двоє і в масках, документи мати при собі: уряд офіційно запровадив нові обмеження

Читайте також: Штраф до 85 тисяч загрожуватиме закладам, які не припинять роботу на період карантину, – поліція

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.