На Вінниччині створять віртуальний 3D-музей барської кераміки

14:01
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині створять віртуальний музей барської кераміки. У 3D-музеї будуть зібрані як раніше виявлені зразки виробів, так і ті, які будуть знайдені в ході подальших експедицій Вінниччиною та музеями України.

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на виступ директора ГО «Барський МХАТ» Романа Григор’єва на стартовій пресконференції проєкту, музей створять за підтримки Українського культурного фонду.

– Наша ініціатива є продовженням співпраці з Українським культурним фондом, за підтримки якого у 2018 році ми реалізували однойменний проєкт «Відродження традицій барської кераміки v.2.0». Цього разу, відповідаючи на виклики пандемії, ми вирішили діджиталізуватися і створити тримовний віртуальний 3-D музей барської кераміки, у якому буде зібрано раніше виявлені зразки виробів та ті, що будуть знайдені та зафіксовані в ході науково-пошукових експедицій Вінниччиною та музеями України, куди команда проєкту вирушить цього літа, – цитують Григор’єва.

Вказується, що з його слів, Український культурний фонд підтримав проєкт грантом у розмірі 637 тисяч гривень. Проєкт спрямований на “відродження унікальної барської кераміки, яка вважалася брендом Поділля з XVII до початку ХХ століття і виготовлялася у м. Бар, одному із найпотужніших старовинних гончарних осередків України”.

Зазначається, що у віртуальному музеї інформація відтворюватиметься українською, польською та англійською мовами.

Підкреслюється, що “кульмінацією наукової складової проєкту стане проведення спільно з Харківською державною академією культури Всеукраїнської онлайн-конференції «Місце барської кераміки в гончарній спадщині України», а також відеозапис циклу тематичних лекцій та майстеркласів”.

Крім цього, для популяризації унікальної барської кераміки буде розроблено портфель сувенірно-навчальної продукції.

Нагадаємо, у XVII-XIX столітті місто Бар славилось розвинутим гончарним мистецтвом. Тут працювали декілька поколінь гончарів, які створили унікальний продукт з особливим, неповторним оформленням. Але у XX столітті через події голодоморів, війн та репресій традиція була втрачена.

Ілюстративне фото: Вінницький осередок кераміки та гончарства