На Вінниччині ще дві релігійні громади фактично перейшли з московського патріархату до ПЦУ

17:41
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині ще дві релігійні громади фактично перейшли з московського патріархату до Православної церкви України. Загалом з початку повномасштабного вторгнення до ПЦУ ініціювали перехід близько 60 релігійних громад області.

Про це Vежі повідомив начальник Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОВА Ігор Салецький та зазначається на фейсбук-сторінці Барської міської ради.

– Днями релігійні громади с. Войнашівка та с. Міжлісся (Барської міської громади – авт.) організували збори для розгляду питання про вихід зі складу УПЦ МП. Присутні на зібранні прийняли одноголосне рішення про перехід у підпорядкування Української православної церкви, яка представлена релігійним центром – «Київська Митрополія Української Православної церкви (Православна церква України).

…Вихід із підпорядкування московському патріархату має бути не під тиском, а усвідомлений. У нашій країні Росією ведеться жорстока війна, все покрито скорботою та болем, гинуть люди, діти, та ми, безсумнівно, маємо Перемогти. Саме для цього релігія має об’єднувати, а не використовуватись для роз’єднання людей, – повідомляють у міській раді.

Ігор Салецький підтвердив фактичний перехід у цих релігійних громадах та додає, що загалом з початку повномасштабної війни росії проти України вже близько 60 релігійних громад ініціювали перехід з московського патріархату до Православної церкви України.

При цьому виявили бажання перейти до ПЦУ також близько 20 священників РПЦ, деякі з яких ведуть служби одразу в кількох громадах.

Нагадаємо, станом на 14 квітня близько 25 храмів та громад УПЦ МП перейшли під фактичну приналежність до ПЦУ – шляхом прийняття рішення на загальних зборах членів релігійної громади. Як бачимо, за останній місяць кількість фактичних переходів значно збільшилась. На той момент юридично перехід не можна було оформити через відсутність доступу до відповідних реєстрів.

Ілюстративне фото – obozrevatel

Читайте також: На Вінниччині 25 релігійних громад і храмів Московського патріархату фактично перейшли до ПЦУ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.