У селі Заболотне Крижопільского району Вінницької області розпочато випуск мила з віслючого молока. Виготовляють екзотичний засіб на єдиній в Україні фермі з вирощення ішачків, що діє на базі місцевого аграрного ВПТУ №31 ім.Д.К.Заболотного. Для навчального закладу такий бізнес приносить непогані дивіденди, бо у Європі шматок віслючого мила коштує кілька сотень євро.
У ЄС Вінницьке віслюче мило наразі продається під грецьким брендом, повідомляє портал agrotimes.net. Запатентувати власну торгову марку закладу не дозволяють незначні потужності виробництва. Бо, щоб виготовити 100-грамовий шматок мила, потрібно протягом дня збирати молоко від трьох ослиць, кожна з яких у день дає лише по 3 літри молока. На фермі училища їх поки що 28, і 12 самців. Коли досягнуть чисельності поголів’я 50 ослиць, тоді, за словами директора ВПТУ №31 Василя Романцова, роботу налагодять на повну потужність і можна буде уже не маскуватися під чужими лейблами.
Для повноцінного виробництва мила з віслючого молока навчальний заклад має уже все необхідне: технологію, досвід, обладнання, холодильники, лабораторію. До слова, на європейському ринку мило з вінницьким віслючим молоком продається уже 2 роки. Спочатку воно входило до складу французької косметики. Вихід на європейських виробників для ВПТУ №31 став можливий завдяки співпраці з французькими навчальними закладами Ліона і Руана. Паралельно з випуском мила ВПТУ №31 налагодив випуск і цілющого, і смачного, і дуже дорогого віслючого сиру, про що ми уже розповідали раніше.
Мило з чудодійного молока віслюків
У Європі, за словами Василя Романцова, мило з віслючого молока набуло популярності завдяки своїм унікальним косметичним властивостям. Воно бактерицидне, підтримує еластичність шкіри стимулюючи вироблення природного колагену. З обличчя, намиленого віслючим милом, зникають веснянки і плями, шкіра зволожується і стає м’якшою. Секрет благотворної дії у самому молоці віслюків, яке має жирність 11,7%, високий вміст білка, фосфоліпідів і керамідів. Його використовують для косметичних засобів анти-старіння, лікування зморшок і для реструктуризації та регенерації шкіри. На основі віслючого молока, окрім мила, виготовляють масу косметичних засобів, в тому числі, креми і мазі.
До речі, основний компонент віслючої косметики – молоко, окрім косметичних має і унікальні лікувальні властивості, зцілює кашлюк, енурез, скарлатину, навіть псоріаз та інші хвороби. Як розповів Василь Романцов – слава про цей цілющий засіб рознеслась по усій окрузі. Щоранку на ферму училища стікаються мешканці сусідніх сіл шукати порятунку від хвороб для своїх дітей і для себе. Директор роздає їм молоко безкоштовно. Цікавою, що сам він, завдяки ослячому молоку, зцілився від бородавок втираючи його в руки.
Великий лікувальний ефект, за словами Василя Романцова має і саме перебування у віслючому хліві. Повітря тут насичене аміачними випаровуваннями, завдяки чому минає запущений кашель, оздоровлюються бронхи, зникає астма. Перебування поруч з віслюками, за спостереженнями директора ВПТУ №31, благотворно впливає і на зцілення від простатиту, під час перебування біля вухастих тваринок минає головний біль.
Віслюки – дитяча мрія директора
68-річний Василь Романцов великий ентузіаст сільського господарства. Чоловік знає 7 мов, об’їздив півсвіту. Перших п’ять віслюків на ферму училища він привіз із Туреччини у 2012 році, інших потому з Ірану, Болгарії, Криму і Одещини. Тварини для студентів ВПТУ №31 стали «навчальними посібниками»: як їх доглядати, лікувати, яку отримувати комерційну вигоду. У закладі також, є 500 породистих овець, 37 корів, троє коней і, навіть, два ведмеді та вовчиця з вовченям. Тримають їх для студентів-єгерів, аби майбутні спеціалісти знали все про розведення й утримання тварин, які занесені до Червоної книги.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.