На Вінниччині пропонують безкоштовно пожити у хатах в селі. ВІДЕО

11:02
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У селі Вишківці, що на Вінниччині, пустують дві сотні будинків. Сюди запрошують вчителів та фахівців, які можуть жити в цих хатах безкоштовно, адже село потребує розвитку та людей.

Село Вишківці розташоване у Тульчинському районі. Як розповідає “Суспільне”, тут є ліс, річка, працює школа. Щоб врятувати село від вимирання, оселі тут віддають задарма. Наразі тут уже заселили дві хати, де тепер живуть переселенці зі Сходу.

Заселитися можна на десяток років, як каже староста села Віктор Васильчук. Також можуть надати житло безвідсотково під майбутній викуп. У селі не вистачає вихователів, медпрацівників та вчителів, таким фахівцям і пропонують будинки безкоштовно. Також тут можна працювати у місцевих фермерів, зарплата – від семи тисяч гривень.

 

 

 

Лариса Дяк, переселенка з Донецька, розповідає, що раніше село було прогресивним, а зараз – занепадає: “Відпочивати взагалі чудово, а от транспорту не вистачає”.

“Мені тут подобається: природа, тиша, спокій, немає міської метушні, коли весь час прокидаєшся і кудись біжиш”, – каже Дмитро Зотов, теж переселенець, який живе зі своє сім’єю.

У селі пустує дві сотні будинків, а проживає 474 людини, переважно – похилого віку. В.о. начальника відділу освіти Брацлавської селищної ради Світлана Гуслякова каже, що умови проживання – пристойні, в хатах є деякі меблі.

Фото – скріншоти з сюжету “Суспільного”