На Вінниччині понад 200 гектарів лісу повернули у комунальну власність

11:07
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій області у комунальну власність повернули понад 200 гектарів лісу. Цими земельними ділянками протягом 20 років безпідставно користувалось одне із комерційних підприємств. 

Прокуратура Вінницької області повідомляє, що на території Глуховецької селищної ради у Козятинському районі було виявлено факт незаконного використання лісу площею 211 га. Його вартість оцінюють у майже 300 мільйонів гривень.

Установлено, що землі лісового фонду попри рішення Вінницької обласної Ради від 2000 року не були передані Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблагроліс». Впродовж 20 років лісові ділянки безпідставно використовувалися одним із комерційних підприємств.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий на своїй сторінці у Facebook зазначив, що прокуратура звернулась до суду ще два роки тому. Рішеннями Господарського суду Вінницької області та Північно-західного апеляційного господарського суду підтримано позицію прокуратури та задоволено позов в інтересах Вінницької обласної Ради.

Цього місяця було забезпечено реальне виконання судового рішення та зазначені земельні ділянки передано Вінницькій обласній Раді. Лісові ділянки використовуватимуться згідно з цільовим призначенням. Відповідно до Лісового кодексу, ліси України є національним багатством та перебувають під охороною держави.

За попередніми підрахунками, «Віноблагроліс» щороку сплачуватиме до бюджету Глуховецької громади до пів мільйона гривень податків та зборів, — додав Вячеслав Соколовий.

Щоправда, голова обласної Ради повідомив, що вдалось відсудити у приватної структури лісовий масив, що на території Глуховецької селищної громади, площею 243 гектари, а не 211, як повідомляють у прокуратурі. Також, за словами Вячеслава Соколового, це масив цінних порід дерев, вартість якого перевищує 200 мільйонів гривень.

Читайте також: 30 мільйонів за незаконну вирубку дерев має сплатити підприємство на Вінниччині

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.