На Вінниччині акторки та актори барського аматорського театру з вадами слуху готують літературно-музичну композицію «Кохання як воно є». Для зручності усіх у залі, під час постановки використають ефект квадрозвуку.
Як ідеться в сюжеті “Суспільного”, композицію поставили за творами вінницької поетеси Світлани Травневої «Кохання як воно є». Всього задіяли 5 людей. Для слабозрячих акторок та акторів текст друкували великим шрифтом, для незрячих – записували аудіо, а ті — писали їх шрифтом Брайля. Для тих, хто не бачить, по сцені допомагають пересуватися волонтери.
– Є якийсь страх, але труднощів немає. Всі нас розуміють, ставляться до нас, як до звичайних. Дійсно себе відчуваєм рівними, – каже акторка Барського МХАТ Аліна Богатирьова.
З моїми теперішніми акторами мені працюється надзвичайно легко, – каже режисерка Барського МХАТ Ірина Дєдова. – Вони відповідальні, працьовиті, обдаровані.
Щоб акторки та актори змогли відчути, що відбувається на сцені та де саме, застосують квадрозвук – у залі розмістять колонки в чотирьох кутах та в центрі, так само розмістять мікрофони на сцені. “Актори будуть ходити по сцені і звук так само буде “гуляти” по колонках”, – розповідає звукорежисер Олександр Дєдов.
Проєкт Барського МХАТу «Театр Рівності» виграв конкурс від УКФ у номінації «Інклюзивне мистецтво», обійшовши Івано-Франківський національний театр і київський «Театр на Подолі», розповідає керівник проєкту Роман Григор’єв. Загальний бюджет «Театру Рівності» – 413 тисяч гривень.
Композицію «Кохання як воно є» у Барському будинку культури покажуть 15 жовтня. Але через пандемію коронавірусу прем’єру наживо глядачі не побачать. Відео викладуть у соцмережах, аудіозапис транслюватимуть по радіо.
Скріншоти з сюжету “Суспільного”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.