На Вінниччині подовжили посилені карантинні заходи до 1 травня

17:32
Автор: В'ячеслав Луцков

Обласна комісія ТЕБ та НС подовжила на Вінниччині посилені карантинні заходи з 19 квітня до 1 травня. Серед іншого, головам РДА та сільським, селищним і міським головам рекомендують заборонити відвідування закладів освіти для всіх, крім учнів випускних класів.

Про це повідомляється на сайті Вінницької ОДА.

У публікації зазначають, що епідемічна ситуація в області залишається складною – впродовж минулого тижня спостерігалась висока летальність від ускладнень коронавірусної інфекції.

Відтак, вказується, що згідно з протоколом № 11 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 16.04.2021 року, на території Вінницької області продовжено термін посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Комісія вирішила:

1. Сільським, селищним, міським головам розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ та НС питання щодо продовження на території територіальних громад:
1) заборони з 00.00 годин 19 квітня до 00.00 годин 01 травня 2021 року:
проведення всіх масових розважальних спортивних, рекламних та інших заходів, крім офіційних спортивних заходів без участі глядачів та офіційних заходів з вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи;
проведення культурних масових заходів;
приймання відвідувачів у театрах, концертних організаціях, кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури;
приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
діяльності культових споруд та приміщень, облаштованих для молитовних потреб, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 5 кв. метрів споруди чи приміщення;
проведення релігійних заходів на відкритому повітрі, під час яких не забезпечено дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми;

Рекомендувати головам районних державних адміністрацій, сільським, селищним, міським головам:
заборонити з 00.00 годин 19 квітня до 00.00 годин 01 травня 2021 року відвідування закладів освіти усіх типів та форм власності її здобувачами, в тому числі учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, крім здобувачів закладів дошкільної та спеціальної освіти.
дозволити з 19 квітня 2021 року відвідування навчальних закладів загальної середньої освіти лише учням випускних (9 та 11 класів) для організації та завершення 2020-2021 навчального року, а також підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ та НС питання щодо надання дозволу закладам культури області, зокрема музеям:
відновлення діяльності із приймання відвідувачів за умов дотримання усіх санітарних норм та протиепідемічних заходів, в тому числі:
– забезпечення скринінгу температури у працівників та відвідувачів закладів;
– додаткового провітрювання та дезінфекції приміщень в установлені –
– обов’язкової санітарної обробки рук та перебування у захисних лицевих масках;
– безумовного дотримання норми заповнювання виставкових приміщень (залів) із розрахунку не більше 5-ти осіб в одному залі закладу, а також дотримання соціальної дистанції між відвідувачами не ближче ніж 1.5 метра.

Крім цього вказується, що протоколом № 11 ТЕБ та НС також передбачено посилити, в межах компетенції, відповідним службам області заходи щодо проведення перевірок та дотримання санітарного законодавства, протиепідемічних заходів в громадському транспорті, закладах торгівлі та громадського харчування, агропродовольчих (промислових) ринках, розважальних закладах області.

Фото з архіву