На Вінниччині почали розслідування через масове отруєння людей в кафе

17:16
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

В кафе в селі Майдан Чапельський, що на Вінниччині, зафіксували масове отруєння людей. Як наслідок, поліція відкрила кримінальне провадження через отруєння 17 осіб, в тому числі чотирьох неповнолітніх.

Як повідомляється на фейсбук-сторінки Держпродспоживслужби у Вінницькій області, стан потерпілих наразі середнього ступеня важкості, попередній діагноз – “Гострий гастроентероколіт”, “Харчова токсикоінфекція”.

Інцидент стався у кафе “На Майдані” (Вінницький район, 5-й кілометр автодороги Південний обхід м. Вінниці, буд б\н). Разом з тим, на сайті ГУНП у Вінницькій області уточнюють, що подія сталась у с. Майдан Чапельський Вінницького району.

– При спільному епідеміологічному розслідуванні даного випадку спеціалістами ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області та фахівцями ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” встановлено, що 2 липня 2021 року в кафе “На Майдані” святкували випуск 15 осіб (8 дітей та 7 дорослих), жителів сіл Хижинці, Сокиринці, Парпурівці Вінницького району. Також, в окремих альтанках відпочивали ще дві компанії по 6 та 8 осіб. Крім цього, 3 липня 2021 року в закладі обідала сім’я з трьох чоловік.

Перші потерпілі були госпіталізовані до лікувального закладу 03 липня 2021 року. Всіх потерпілих об’єднує те, що вони напередодні перебували у вказаному закладі громадського харчування та вживали одні і ті ж харчові продукти, підозра на які падає по результатах епідеміологічного розслідування на місці. Залишки продуктів та проби питної води відібрано для лабораторних досліджень, – повідомляють в Держпродспоживслужбі.

Зазначено, що спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області проінспектували стаціонарну потужність об’єкта громадського харчування, в процесі якого виявлено низку грубих порушень вимог законодавства про безпечність харчових продуктів.

Підкреслюється, що на власника кафе “На Майдані” склали протокол про адміністративне правопорушення, проводиться документальне оформлення Рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів терміном 10 днів.

Крім цього, поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням). Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

Зазначено, що будуть проведені усі необхідні процесуальні дії, зокрема, ряд експертиз для встановлення усіх обставин та причин цього правопорушення.

Фото – Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області