На Вінниччині лікарів звинувачують у смерті 18-річного юнака. ВІДЕО

11:04
Автор: Катерина Дядюк

На Вінниччині лікарів звинувачують у смерті 18-річного юнака, бо «швидка не приїхала». Справою займається поліція та прокуратура, і якщо провину лікарів доведуть, їм загрожує до трьох років позбавлення волі.

В сюжеті «ТСН» повідомили, що в селі Криківці Немирівського району хлопцю раптово стало зле. Батьки повезли його до сільської фельдшерки, але та нічим допомогти не змогла, порадила батькові везти сина самому і викликала швидку. Проте з району швидка допомога на зустріч не виїхала. Батько самотужки довіз сина, але в реанімації за годину він помер.

Зі слів батьків, 18-річний Іван майже не хворів, поки одного дня не почав скаржитися на біль в животі.

Наталя Лещенко, розповіла, що того вечора її син впав на диван від болю у животі, й вони одразу звернулися до місцевої фельдшерки. Зі слів лікарки Алли Мартинюк хлопець був у вкрай важкому стані й узагалі без свідомості, а коли вона спробувала виміряти пульс, його руки були холодними.

У сюжеті йдеться, що фельдшерка, аби не втрачати час, сказала батькові негайно везти хлопця до районної лікарні, а сама почала викликати швидку, щоб та їхала назустріч.

– Вони мене довгий час допитували: «Як ми можемо на трасі цю людину знайти, якщо вона виїхала?». «Як?, – кажу. – Його не треба шукати: він сам буде вас вже дивитися, він сам буде вас бачити. Ви тільки їдьте», – розповіла Алла Мартинюк.

Батько Івана, Анатолій Лешенко, розповів, що коли домчав до лікарні, яка за 30 кілометрів від села, то обидві карети швидкої побачив на стоянці. Хлопця відразу доправили до реанімації, але, зі слів лікарів, він був уже при смерті.

Як розповів реаніматолог Дмитро Сенченко, Івана капали, вводили спеціальні препарати, робили масаж серця і дихання рот-в-рот, але на жаль, запустити серце їм не вдалося.

В сюжеті повідомили, що офіційною причиною смерті став панкреатит – гостре запалення підшлункової залози. Проте один з хірургів вважає, що якби Івана везла швидка, його могли б врятувати.

– Батько його транспортував неправильно, – розповів у телефонному режимі лікар-анестезіолог Олександр Гузар. – Хлопець декілька разів по дорозі втрачав свідомість. Він був нахилений вперед, дихання очевидно, зупинялося, і внаслідок цього наступив набряк мозку. Він би від панкреатиту не помер так швидко. Він помер від того, що під час транспортування виникли проблеми з диханням.

У центрі екстреної медичної допомоги свою провину відкидають і у всьому звинувачують фельдшерку, яка мала викликати бригаду до села, а натомість «не дала правильну адресу, не дала номер телефону батька…».

Анатолій та Наталія Лешенко написали заяву до поліції та прокуратури. Батьки кажуть, що сина це їм не поверне, але таким чином хочуть розібратися, хто винен у його смерті: чи був виклик швидкої, чому вона не виїхала.

У повідомленні йдеться: якщо провину лікарів доведуть, їм загрожує до трьох років позбавлення волі за ненадання допомоги.

– Тривають слідчі дії, в ході яких буде встановлено порядок прийняття опрацювання виклику про надання медичної допомоги, причини невиїзду працівників швидкої допомоги до хворого, і відповідно діям кожного буде надана правова оцінка, – розповів Олександр Король, керівник Немирівського районного відділу поліції.