На Вінниччині киснем забезпечені 93% ліжкомісць для “ковідних” пацієнтів

17:09
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

В опорних медзакладах Вінницької області, визначених для госпіталізації хворих на COVID-19, подачею кисню забезпечено 93% ліжкомісць. Генератори кисню високої потужності встановлено в п’яти опорних закладах Вінниччини.

Про це повідомляється на сайті Вінницької обласної ради.

Яке забезпечення киснем опорних закладів області наразі?

Так, станом на 20 квітня 2021 року, за інформацією заступника голови постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів Ярослава Хребтія, в 30 опорних закладах області для госпіталізації пацієнтів, хворих на COVID-19, розгорнули 3494 ліжкомісця.

“Подачею кисню забезпечено 93% з них. З листопада 2020 року було додатково створено 2306 кисневих точок. Системи централізованого киснепостачання лікувальних закладів забезпечують подачу за рахунок таких джерел: 74 кисневих рамп, 5 кисневих станцій високої потужності, 5 газифікаторів кріогенних холодних. Опорні заклади області мають 766 кисневих концентраторів та 3666 кисневих балонів для заправки”, – йдеться в повідомленні.

Так, генератори кисню високої потужності встановлено в п’яти опорних закладах Вінниччини: міських лікарнях Тростянця і Ладижина, Калинівській ЦРЛ та двох медзакладах у Вінниці: Клінічному центрі інфекційних хвороб і міській клінічній лікарні №1.

Як планується покращувати забезпеченість киснем?

Підкреслюється, що невдовзі такі кисневі станції запрацюють ще в трьох райцентрах: Хмільнику, Гайсині та Могилеві-Подільському. Нині проводяться монтажні роботи з їх встановлення.

Зазначається, що, крім того, виготовляється проєктно-кошторисна документація на встановлення кисневої станції високої потужності у Вінницькому обласному клінічному госпіталі ветеранів війни та Жмеринській центральній районній лікарні.

У наступному місяці очікується поставка кисневої станції високої потужності для Крижопільської окружної лікарні інтенсивного лікування. Також розпочато проєктування на встановлення кріогенних газифікаторів Клінічному центрі інфекційних хвороб та Вінницькій обласній психоневрологічній лікарні ім. акад. О.І.Ющенка.

Підкреслюється, що таким чином, кисневонезалежними найближчим часом будуть п’ять із шести центрів укрупнених районів області. Шостий – Тульчинський район – теж уже вирішує фінансові та організаційні питання щодо придбання кисневої станції високої потужності.

Вказується, що у цьому напрямку також активно працюють Шаргород і Козятин. Зі слів Ярослава Хребтія, на які посилаються в публікації, також “є медзаклади, які готові купувати кисневі станції, і керівники громад, які розуміють потребу в кисневій незалежності, але коштів на це вони не мають. Наприклад, Немирівська та Літинська громади”.

Довідково: Із початку 2021 року обласною Радою на боротьбу з коронавірусною хворобою уже виділено 9,05 мільйона гривень. За ці кошти фінансується придбання медикаментів, ПЛР тестів, моніторів пацієнта, апаратів ШВЛ високого, середнього та екстракласу. Також за 2,5 мільйона гривень закуповується генератор кисню високої потужності для госпіталю ветеранів війни та буде капітально відремонтована система забезпечення централізованої подачі кисню цього медзакладу. Джерело – сайт Вінницької обласної ради

Ілюстративне фото – obozrevatel 

Читайте також: У Вінниці киснем забезпечено 100% ліжок для пацієнтів із COVID-19

Читайте також: У Вінницькій обласній дитячій інфекційній лікарні троє дітей у важкому стані через COVID-19

Читайте також: Степанов: Кабмін дозволив використання технічного кисню для підтримки хворих на COVID-19

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.