На Вінниччині КОРД затримав злочинців, які примушували людей безплатно працювати. ВІДЕО

12:21
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині спецпідрозділ КОРД затримав організатора злочинної групи, яка займалася примушуванням людей до безоплатної роботи на пилорамі. 

Як повідомляє поліція Вінниччини, “поліцейські  управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП за процесуального керівництва прокуратури області,  викрили злочинну діяльність групи осіб у Бершадському районі, які займались трудовою експлуатацією людей, примушуючи безоплатно працювати на пилорамі. 11 грудня організатора оборудки  затримали із залученням спецпідрозділу КОРД”.

За словами начальника ГУНП у Вінницькій області Юрія Педоса, поліцейськими встановлено, що власники пилорами, чоловік та дружина, віком 44 та 42 роки, незаконно утримують на підприємстві людей, примушують їх безкоштовно працювати, застосовуючи психологічний тиск та фізичне насильство. Люди працювали на закритій території,  їх контролював наглядач.

Також на сайті поліції повідомляється, що “слідством встановлені дві особи, які вербували  для власників пилорами робітників. Зазвичай роботу пропонували людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, не мали постійного місця проживання . Обіцяли гідні умови проживання та заробітну плату  у розмірі 5 тисяч гривень. Натомість за тяжку працю потерпілі грошей не отримували, а лише харчі”.

На момент прибуття поліцейських на території пилорами перебували семеро робітників, більшість з них не мали документів. Працю чоловіків тут незаконно використовували впродовж декількох місяців.

За місцем  проживання та місцем роботи затриманих проведені ряд обшуків, вилучені речові докази. Як йдеться в повідомленні, кримінальне провадження відкрили за ч.2 ст.149 КК України ( торгівля людьми). Такий злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.