На Вінниччині гендиректор гранітного кар’єру завдав державі збитків у понад 230 мільйонів

11:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

Генерального директора гранітного кар’єру на Вінниччині судитимуть за незаконний видобуток граніту. Завдані державі збитки оцінили у понад 230 мільйонів гривень.

Офісом Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно генерального директора одного із гранітних кар’єрів за фактом порушення використання надр (ч. 4 ст. 240 КК України).

 

Встановлено, що ще у 2017 році з квітня по вересень посадовець здійснив незаконне видобування граніту з Жежелівського родовища у Вінницькій області. Загалом тоді добули понад 104 тисячі кубічних метрів. При чому чинність дозвільних документів на видобування корисних копалин загальнодержавного значення не була поновлена. Вказаними діями державі спричинено 236 мільйонів гривень шкоди.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Головним слідчим управлінням Нацполіції України. Додають, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Жежелівський кар’єр розташований у с. Жежелів, Козятинського району. Має 100-річну традицію виробництва і переробки каменю, видобуванні блоків і їхній подальшій обробці. Гірничою породою, яка видобувається, є граніт.

Ст. 240 ККУ “Порушення правил охорони або використання надр”:

ч. 1. Порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, – карається штрафом від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

ч. 2. Порушення встановлених правил використання надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення – караються штрафом від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

ч. 3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду або вчинені повторно, – караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

ч. 4. Діяння, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом або спричинили загибель людей, їх масове захворювання або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Фото – Офіс Генерального прокурора України

Читайте також: Екскерівнику “Мурафського кар’єру” повідомили про підозру за незаконний видобуток

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.