На Вінниччині для птахів встановили майже 19 тисяч нових шпаківень та синичників. ФОТО

9:56
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині до прильоту та гніздування птахів підготували 18600 нових шпаківень та синичників. Вінницькі лісівники вже встигли розвішати їх на площі близько п’яти тисяч гектарів лісу.

Як повідомляється на сайті day.kyiv.ua з посиланням на Івана Попадюка, заступника начальника відділу лісового господарства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, встановлення шпаківень забезпечує безпеку птахів від хижаків, а головне – дозволяє захистити ліс від комах і шкідників.

Повідомляється, що розвішування хатинок для птахів лісівники Вінниччини здійснюють щороку, залучаючи дітей. Щоправда, самі діти за правилами безпеки не можуть встановлювати штучні домівки для птахів. Прикріплення шпаківень здійснюється на висоті 2 метрів і вважається роботою з підвищеним ступенем ризику.

Як підкреслює Іван Попадюк, у середньому на одному гектарі лісу необхідно розвішати 4–5 штучних домівок. При цьому виготовлені вони мають бути з дотриманням певних стандартів:

Для виготовлення штучного гнізда використовуємо дошку товщиною 20–25 мм, не стругану з внутрішньої сторони гнізда. При збиванні гнізд необхідно слідкувати за напрямком волокон деревини. Вони повинні бути направлені торцем у вузькі бокові стінки. В іншому разі, в перший же рік у гніздах утворюються великі щілини – розповідає лісівник.

Загалом вінницькі лісівники вже готові до прильоту та гніздування птахів з вирію та прогнозують, що цьогоріч це станеться раніше через ранню зиму.

Фото з сайту day.kyiv.ua

Читайте також: Болотні угіддя Вінниччини отримали міжнародний статус

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.