× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині дівчинка з ДЦП отримала можливість “розмовляти поглядом”. ВІДЕО

9:59
Автор: Олеся Яненко

“Супер-тато” Володимир Томчук та його донька Аня, яка має ДЦП та не може говорити та ходити, отримали спеціальне обладнання, яке дозволяє дівчинці контактувати з іншими.

Як ідеться у сюжеті “ТСН”, 13-річна дівчинка матиме змогу виражати свої думки завдяки обладнанню, подарованому ірландськими волонтерами.

Спеціальна камера слідкує за рухом очей дівчинки, що дозволяє її поглядом обирати літери, виведені на екрані. Підібравши усі літери у слово, дівчинка може так само поглядом “натиснути” на відповідне місце на екрані та озвучити його голосом, влаштованим в обладнання.

 

Окрім цього, аналогічним чином можна обирати на екрані заготовлені фрази та слова, зокрема такі як “Привіт”, “Вибач мене” та “Я тебе люблю”.

Нагадаємо, що історія Володимира та Ані Томчуків стала відомою після конкурсу “Татусь-супермен” в соцмережах, який влаштувала фейсбук-спільнота “Підслухано Калинівка”. Після цього журналісти зняли про сім’ю декілька сюжетів. Люди підтримали Володимира та почали збір коштів на поїздку в Карпати, і, як видно з сюжету “ТСН” , цими днями сім’я відпочивала саме там.

Детальніше про труднощі та досягнення Ані та його тата Володимира можна прочитати ТУТ.

Фото – скріншоти з сюжету “ТСН”

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.