На Вінниччині чоловіка, який кинув гранату у бік двох військовослужбовців, засудили до чотирьох років позбавлення волі

11:35
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд призначив чотири роки позбавлення волі тростянчанину Віталію К., який у квітні минулого року кинув гранату РГД-5 у бік двох військовослужбовців. 

Як повідомляє Вінницький апеляційний суд, інцидент стався у квітні 2022-го року в селищі Тростянці. Тоді під час комендантської години 46-річний обвинувачений кинув гранату РГД-5 у бік двох військовослужбовців. Один із них завадив привести бойовий припас у дію і висмикнути запобіжне кільце. Причиною хуліганських дій зазначили конфлікт через дріб’язковий привід.

Зазначено, що чоловік просив змінити рішення Тростянецького районного суду і встановити трирічний іспитовий строк.

На його думку, суд першої інстанції мав би зважити, що він: раніше не судимий, одружений, працевлаштований, є членом громадського формування «Вінницька обласна народна самооборона», позитивно характеризується за місцем проживання та роботи. Також має на утриманні п’ятнадцятилітнього сина.

Проте згідно з довідкою інформаційно-телекомунікаційної системи, тростянчанина засуджували тричі та двічі застосовували до нього інститут звільнення від відбування покарання.

Підстав для повторного застосування статті 75 Кримінального кодексу України немає, оскільки застосування до К. її положень 2005-го та 2015-го років позитивного впливу на поведінку обвинуваченого не зробило, – йдеться в ухвалі ВАС.

Врешті Вінницький апеляційний суд залишив без змін вирок, яким тростянчанину Віталію К. районний суд призначив чотири роки позбавлення волі. Підстав для задоволення апеляційної скарги обвинуваченого колегія суддів ВАС не знайшла. Віталія К. визнали винним у незаконному придбанні, зберіганні та носінні бойових припасів без передбаченого законом дозволу, а також у грубому порушенні громадського порядку – хуліганстві. Зазначено, що обидва злочини є тяжкими.

Ілюстрація – Pixabay, фото – Вінницький апеляційний суд

Читайте також: Підривники, пістолети, гранати та автомати: на Вінниччині чоловік незаконно продавав трофейну зброю

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.