На Вінниччині чоловік помер майже одразу після вакцинації

12:34
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині зафіксували летальний випадок після щеплення вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Разом з тим, в МОЗ називають цю смерть непов’язаною з наслідками вакцинування. У п’яти інших осіб, які щепились з одного флакона з померлим стан задовільний.

Як повідомляється на сайті МОЗ, смерть 47-річного чоловіка зафіксували вчора, 2 липня.

– Щеплення проти COVID-19 було проведене мобільною бригадою о 13:45. Протягом 1 години після щеплення несприятлива подія після імунізації не була зафіксована. О 17:00 в пацієнта з’явились скарги на нудоту, втрата свідомості. Була відразу викликана екстрена медична допомога, яка провела реанімаційні заходи. На жаль, о 18:02 медики констатували смерть чоловіка.

За інформацією департаменту охорони здоров’я Вінницької області чоловік отримав щеплення проти COVID-19 вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech. У п’яти інших осіб, які щепились з одного флакона з померлим – стан задовільний, – йдеться в повідомленні.

Як наслідок, випадок смерті зареєстрували як несприятливу подію після імунізації, оскільки смерть сталася протягом 30 днів після вакцинації проти COVID-19.

– За протоколами розслідування летальних випадків, що надійшли до ДЕЦ МОЗ України від регіональних груп оперативного реагування всі випадки НППІ відносяться до випадкових подій та мають лише часовий зв’язок із проведеним щепленням. Жоден з цих випадків НППІ не пов’язаний із застосуванням вакцин проти COVID-19, – підкреслюють в МОЗ.

Вказується, що згаданий летальний випадок на Вінниччині розглядає Регіональна група оперативного реагування на несприятливі події після імунізації/туберкулінодіагностики Департаменту охорони здоров’я Вінницької області.

Підкреслюється, що Державний експертний центр і надалі в разі настання смерті протягом 30 днів після імунізації буде розслідувати такі випадки відповідно до українського законодавства та міжнародних норм організації фармаконагляду за несприятливими подіями після імунізації.

В Міністерстві наголошують, що “вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин”.

Ілюстративне фото – Волинь 24