На Вінниччині через отрутохімікати, якими з повітря обробили соняшник, отруїлися діти

10:29
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині через хімікати, якими з повітря обробили соняшник, отруїлися мешканці села Осіївка, а двоє дітей потрапили до лікарні. 

В управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомили, що про цей випадок вони дізналися 10 липня від Національної поліції, куди звернулися жителі с. Осіївка Гайсинського району (колишній Бершадський). Зазначається, що місцевий фермер використовував на полі не зареєстровані для авіаційного використання препарати та порушив санітарно-захисну зону.

У повідомленні йдеться, що 8 осіб, які проживають у безпосередній близькості до поля, яке оброблялося, скаржилися на загальну слабкість, запаморочення, нудоту, підвищене потовиділення і блювання. За медичною допомогою постраждалі не звертались, і на момент вивчення ситуації всі перебували у задовільному стані. Однак двоє дітей, 9 і 12 років, потрапили в інфекційне відділення Бершадської окружної лікарні з діагнозом “Гострий гастроентероколіт легкого ступеня важкості”. Повідомляється, що станом на 10:00 годину 12 липня діти перебували вже у задовільному стані та готувались до виписки зі стаціонарного відділення.

Що сталося?

Фахівці встановили, що 7 та 8 липня 2021 року компанія “Юнікам-АВІА” проводила авіахімроботи на посівах соняшника ПСП “Еліта” Пшика А.С., які безпосередньо межують з населеним пунктом. При цьому керівник товариства не погодив це з Головним управлінням Держпродспоживслужби та не повідомив старосту села і жителів про намір проведення авіахімробіт на полях, що розташовані поблизу с. Осіївка.

Поле, яке оброблялось, розташоване на відстані 5 метрів від присадибних ділянок та на відстані 100-120 метрів від житлових будівель, що вказує на недотримання санітарно-захисної зони (1000 метрів) для проведення авіахімробіт […]. При цьому [всі опитані жителі] вказували, що роботи проводились з 10 до 12 години дня при температурі повітря 25-30 С, що недопустимо, повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

Крім цього працівники поліції відібрали проби рослин малини та ґрунту з приватних домоволодінь, а також проби рослин соняшника і ґрунту з поля, що оброблялось.

Було встановлено, що літаки ПП “Юніком Авіа” обробляли посіви соняшнику, які належать ПСП “Еліта”, використовуючи препарати у баковій суміші (фунгіциди та інсектициди), які відносяться до 2-го та 3-го класу токсичності та не зареєстровані для авіаційного використання. За цим фактом слідчим відділом поліції №1 Гайсинського районного управління Національної поліції відкрито кримінальне провадження, – йдеться у повідомленні.

Увага! Порушення правил використання пестицидів та агрохімікатів під час обробітку полів може призвести до отруєння! Як показує досвід, щороку під час проведення обробки полів засобами захисту рослин авіаційним методом, реєструються випадки порушень правил їх застосування, що нерідко призводить до скарг населення (джерело – vingudpss.gov.ua).

Ілюстративне фото – goodfon.com

Читайте також: Забруднення води і ґрунту: на Вінниччині СБУ виявила несанкціоноване захоронення до 500 тонн токсинів щомісяця. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.