На Вінниччині без шкільних обідів залишились майже дві тисячі учнів. ВІДЕО

12:20
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

В Шаргородському районі без шкільних обідів залишились майже дві тисячі учнів. Причиною стало безуспішне провадження двох тендерних закупівель шкільного харчування, в яких не взяв участь жоден підприємець.

Про це повідомляється в сюжеті UA:Вінниця від 28 січня. В ньому журналісти завітали до одного із закладів Шаргородщини – Джуринської школи, в якій до Нового року 128 учнів 1-4 класів ходили до їдальні на комплексні обіди.

Як зазначають журналісти з посиланням на кухарку Світлану Сайчук, обіди тут перестали готувати вперше за 10 років. Втім, навіть за відсутності постачальника намагались готувати їсти учням, використовуючи продукти попереднього постачальника. Проте наразі пані Світлана показує порожній холодильник.

Призупинили постачання продуктів до шкільної їдальні з 13 січня. Учениця 4-го класу Ірина Бойчук в сюжеті розповідає, що “половина класу взяла з собою їжу”, а інша “половина просила в другої” та скаржиться, що після школи відчуває голод.

Директор повідомив батькам, що з понеділка харчуватися не будуть і попросив батьків, щоб своїм дітям приділили увагу: брали в судочках харчування і чай – розповідає Олена Мар’янко, голова батьківського комітету школи.

Так, майже 2000 учнів з 35 шкіл Шаргородського району залишились без обіду. Як повідомляють журналісти з посиланням на Володимира Кутніка, начальника відділу освіти Шаргородської РДА, тендер на постачання продуктів до навчальних закладів у районі оголошували двічі, однак вперше жоден підприємець участі в них не взяв через завищені вимоги.

З’явились більші вимоги щодо організації харчування, особливо це система НАССР (Hazard Analysis Critical Control Points – авт.), це товаро-транспортні накладні, які в дійсності повинні бути, це спецтранспорт для доставки і розвезення. І тому потенційно ті підприємці, з якими ми працювали, не зареєструвались і не взяли участь – розповідає Кутнік.

В районі бачать вихід із ситуації в укладенні прямої угоди хоча б з одним підприємцем, що стало можливим після двох невдалих тендерів. Для цього необхідно, аби Держпродспоживслужба здійснила обстеження такого підприємця та дала відповідний дозвіл.

Втім, як розповідає в сюжеті Олександр Сорочан, заступник начальника Держпродспоживслужби Вінницької області, поки з цим питанням до органу з Шаргородщини не звертались.

Фото – 24 news.net.ua

Читайте також: На Вінниччині шкільні обіди готують за рецептами переможця проєкту “Майстер шеф”. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.