На Вінниччині 46% пенсіонерів у жовтні отримають “осучаснені” пенсії

14:39
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Загалом підвищення пенсій стосується понад 9 мільйонів пенсіонерів країни, згідно з новим законопроектом №6614 про пенсії, проголосованим нардепами 3 жовтня.

Сьогодні, 5 жовтня, під час селекторної наради з прем’єр-міністром обговорено готовність областей до перерахунку пенсій згідно з нововведеннями.  Найближчим часом президент має підписати закон, за яким у країні з 1 жовтня мінімальна пенсія складає 1452 гривні. Тобто усім пенсіонерам будуть перераховані пенсії, незалежно від того, в якому році була призначена пенсія.

  • Я переконаний в тому, що президент до понеділка підпише закон, що дасть нам можливість почати з наступного тижня виплачувати пенсії, – зауважив Володимир Гройсман.

Перерахунок буде здійснено за формулою розрахунку середнього показника заробітної плати за останні три роки – 3764 гривні, показника прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, який також зріс з 1312 гривень до 1452 грн.

  • Усі перерахунки пенсій будуть проведені без особистих звернень пенсіонерів, – наголосив міністр соцполітики Андрій Рева.

Як зауважив, голова правління  Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, це буде наймасштабніший перерахунок за всю історію незалежності країни.

  • За допомогою програмного забезпечення найближчі два-три дні буде автоматично зроблено перерахунки пенсій понад 9 мільйонам пенсіонерів.
  • Виплата пенсій у жовтні здійснюватиметься за двома відомостями. Ті пенсіонери, в кого дата отримання припаде вже після набрання чинності закону, одержать одразу по одній відомості пенсію в попередньому розмірі, а по іншій – додаткову суму перерахунку. Ті пенсіонери, які вже до 4 жовтня і до набрання чинності закону встигли отримати пенсію в «старому розмірі» одержать відповідну доплату за окремою відомістю до закінчення оплатного періоду, тобто до 25 жовтня.

Вінницька область повністю готова до перерахунку пенсій понад 400 тисячам пенсіонерів Вінниччини, як повідомив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

  • В тому числі приділяємо велику увагу роботі з пенсіонерами в зоні, яка постраждала під час вибухів на Калинівському арсеналі.

Крім того, під час включення очільник області доповів про ситуацію в Калинівці.

  • На жаль, цієї ночі було кілька вибухів на арсеналі. Вони були не системні, але були. Сьогодні повністю відновлюємо покрівлі, стабілізували роботу з людьми, є чітке бачення в регулюванні ситуації.
  • Тобто по пенсіям ви готові повністю? – уточнив Володимир Гройсман.
  • 100%, – відповів Валерій Коровій.

Як  розповіла начальниця головного управління  Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчак сума підвищення пенсій буде індивідуальна для кожного пенсіонера, в залежності від стажу роботи і заробітної  плати, яку він отримував протягом всього життя.

  • Частина пенсійних виплат буде осучаснена, а частина буде перерахована у зв’язку з зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, тобто з підвищенням мінімальної пенсії.
  • Ми маємо приклади, коли людина має коефіцієнт заробітної плати 3,7 і 38 років стажу та отримуватиме підвищення в розмірі 3000 гривень. Але в кого коефіцієнт 1,8 при 37 роках стажу підвищення буде приблизно 300-400 гривень. В цілому близько 211-215 тисяч пенсіонерів, або 46% від загальної кількості, які будуть підлягати перерахунку в частині осучаснення отримають підвищення від 50 до 1000 гривень.

Попередньо, коли ще не було збільшено розмір прожиткового мінімуму, працівники пенсійного фонду прораховували, що підвищення обійдуться у 119 мільйонів гривень. Однак зі внесеними змінами, ці показники зміняться.

Якщо у вінничан з’являться питання, навіть після отримання розрахункових пенсійних платіжок, вони можуть звернутися до одного з 35-ти відділів обслуговування пенсіонерів у кожному районному центрі області та місті Вінниці, на вулиці Космонавтів, Замостянській, а також до «Прозорого офісу» у  міськраді.

Крім того, цей закон змінює вік виходу на пенсію, який залежитиме від страхового стажу. Тобто з 1 січня 2018 року на пенсію зможуть вийти 60-річні громадяни в яких є 25 років трудового стажу. Нагадаємо, що до цього нововведення це було 15 років трудового стажу. З 2018 року до 2028 року показник страхового стажу  досягне відмітки в 35 років.

  • Для того, щоб вийти на пенсію у 63 роки за окремою схемою необхідно мати від 15 до 25 років страхового стажу, – каже Олена Корчак. – Громадяни, які матимуть 15 років стажу, але не достатньо для того, щоб вийти в 63 роки, виходитимуть у 65. Тобто мінімальний страховий стаж, необхідний  для оформлення пенсії був і залишається 15 років, а вік виходу – буде змінюватися в залежності від того, скільки стажу має кожен громадянин.

Пані Корчак також розповіла, що даних про страховий стаж усіх громадян в управління Пенсійного фонду немає, адже такі обрахунки почали вести лише з липня 2000-го, а все що до цього року – в трудових книжках українців.

  • Якщо взяти 440 тисяч вінницьких пенсіонерів, то сьогодні у кожного другого – більше як 35 років трудового стажу. Однак, коли ми порахували нових пенсіонерів, яким призначили пенсії в 2016 році, то 35 років стажу лише в кожного четвертого, а 9% мають стаж менше, ніж 15 років.

Фото автора, головне – ukr.segodnya.ua