На Тяжилові мешканці три роки чекають добудування каналізації та водопроводу. ВІДЕО

12:28
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці на вулиці Луговій, що на Тяжилові, мешканці не можуть користуватися водопостачанням та водовідведенням, попри те що роботи щодо їх облаштування розпочалися ще три роки тому.

Як ідеться в сюжеті “Суспільного”, прокласти і здати мережі підрядник мав би у 2018, але досі вони не введенні в експлуатацію. Мешканцям же почали приходити штрафи за водопостачання та водовідведення, хоча послугами ніхто не користується, каже Ірина Кобзар, яка живе на цій вулиці.

 

Прокладати каналізацію та водопостачання по вулиці Луговій розпочали у жовтні 2017-го року. Будували мережі за міською програмою співфінансування 70 на 30. Мешканцям спершу потрібно було зібрати 800 тисяч гривень, решту вартості будівництва – два мільйони гривень – мала покрити міськрада. Здавали люди сім тисяч гривень на каналізацію та п’ять тисяч на водопостачання, каже пані Ірина.

У договорах, які підписали квартальний комітет «Тяжилів», Департамент міського господарства та підрядник, фірма «Містобудмонтаж», частка мешканців на 2017-ий становила мільйон двісті тисяч гривень. Але мешканці перерахували лише 840 тисяч, – розповідає місцева жителька Наталія Полоз. Підрядник відмовився доробляти мережі, тому 100-метрів каналізації мешканці робили за власні гроші.

За умовами договорів завершити роботи підрядник мав до кінця 2018 року. Але досі ані каналізація, ані водопостачання не введенні в експлуатацію. У жовтні “Водоканал ” обстежив мережі та виявив недоліки, які підрядник має виправити, – розповідає голова квартального комітету Надія Заєць, яка теж живе на Луговій. Каже, обурення людей не розуміє, бо підрядник виконав усі роботи, хоча й тривалою затримкою.

Через врізки до будинків, які облаштував підрядник, «Вінницяоблводоканал» вислав мешканцям штрафи. Через це жителям не можуть видати технічні умови, каже Світлана Лалюк. Речниця КП “Вінницяоблаводоканал” Юлія Калуцька каже, що вони нарахували штрафи в межах законодавства.

Директор фірми-підрядника Мирослав Сітко відмовив надавати коментар журналістам. Директор департаменту міського господарства ВМР Віталій Місецький відповів, що всі інтерв’ю з журналістами вони мають “узгоджуватись” завчасно.

Окрім того, що жителі не мають доступу до водопостачання та водовідведення, під час робіт розрили дорогу, що тепер ускладнює рух автівок. Жителі розповідають, що свого часу тут застрягав навіть автомобіль “швидкої”.

Юристи радять звертатися жителям до суду, аби вирішити цей конфлікт. Але жителі не хочуть затягувати цей процес та сподіваюся що до кінця роки зможуть користуватися мережами.

Скріншоти зроблені з сюжету “Суспільного”