На проспект Космонавтів привезли Сатурн і Венеру в плівці. ФОТО

16:37
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 4 квітня на вінницькому проспекті Космонавтів, де триває реконструкція центральної алеї, привезли нові деталі для головної монументальної споруди – Атланта, котрий досі захований від містян у пластиковій плівці.

Так, від ранку вівторка тут з’явилися камяні “небесні тіла” – декілька планет Сонячної системи. Крізь плівку можна чітко розгледіти Сатурн за характерними кільцями навколо, Венеру з огляду на відповідний колір та Юпітер або ж Марс. Наразі “планети” ще не зайняли свого постійного місця та готуються до встановлення поруч з Атлантом.

Зазначимо, що ще вранці тут було більше планет: менші з них невдовзі прибрали, адже “плутонами-меркуріями” гралася місцева дітлашня. Тож малі планети довелося поховати, аби вони “дожили” до урочистого відкриття монументу.

   

Нагадаємо, що нещодавно на проспекті встановили дитячі майданчики, освітлення та камери зовнішнього відеоспостереження. Реконструкцію алеї мають завершити до кінця травня.

Проспект Космонавтів: за півкроку до весняного відкриття. ФОТОРЕПОРТАЖ

Таким має бути центральний фонтан на проспекті Космонавтів

Що ж стосується повернення на місце літака, що був демонтований з площі Могилка, то в цьому випадку доведеться почекати трохи довше: крилату машину вже відремонтували на заводі, однак затримка виникла з новим постаментом.

Його конструкції – великі, унікальні та монолітні, тож часу на їхнє виготовлення вочевидь піде більше, ніж було заплановано відпочатку.

Фото Андрія Завертаного