На місці легендарного кафе «Політ» планують звести багатоповерхівку: триває громадське обговорення

12:28
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці завершується громадське обговорення щодо реконструкції їдальні з надбудовою багатоквартирного житлового будинку по вул. О.Довженка (колишня Ленінградська), 36 в м. Вінниці.

Йдеться про легендарне кафе «Політ», котре було їдальнею для військових пілотів, однак користувалося шаленою популярністю серед студентів. Вже у вівторок 6 червня о 18.30 у приміщенні Вінницького транспортного коледжу (вул.Некрасова, 28, кімн. 304) відбудуться громадські слухання.

Відтак, буде вирішено, чи будувати на місці «Польоту» багатоповерхівку. У 12-поверховій будівлі, згідно плану, має бути 74 квартири. На території в тисячу квадратних метрів планують збудувати двосекційний будинок, один поверх якого передбачений під комерційні потреби, решта – під житло.

Що кажуть студенти, які свого часу вчилися у Педагогічному університеті, чи не шкода їм закладу та які в них залишилися спогади – у бліц-опитуванні VежА.

Тетяна Рулла, була студенткою педагогічного університету із 2010-го по 2015-го рік.

  • Про це кафе нам розповідали різні жахи, що там збираються тільки п’янички, алкоголіки та студенти, які хочуть напитися. Ми з одногрупниками наважились туди зайти лише на четвертому курсі. Там виявилось дуже страшно: сиділи чоловіки за столиками, які провели нас недобрим поглядом, поки ми йшли до прилавку. Там були якісь холодильнички з бутербродами, котлетами, а світло у них було вимкнене і там літали зелені мухи. Це як у фільмах показують про давній-давній «радянський союз». Жінка, яка там стояла, була в якомусь кокошнику глянула на нас типу ми – взагалі не знати хто, спитала нас, чи ми щось беремо. Ми сказали «ні» і швидко втекли звідти. Більше не виникало ні найменшого бажання туди знов іти.

  • У нас про це були й свої жарти. Хтось святкує день народження, а йому кажуть «ти ще б у «Польоті» відсвяткував!». Коли натякали на якесь «позорне місце», то говорили про «Політ». Там навіть було небезпечно проходити повз: хтось кричав, буянив. Хоча моя мама казала, що у час її студентства заклад був хорошим і вона із друзями постійно туди ходила обідати і все там було добре.
  • Я не уявляю, як там виглядатиме багатоповерхівка. Якби це було щось схоже на нормальний заклад саме для студентів, було б добре. І ніякої ностальгії по цьому кафе у мене немає.

Сергій Яковлєв – вінничанин, який кілька останніх років працює поблизу кафе «Політ».

  • Атмосфера там одна: зустрітись із мужиками і побухати, заклад саме для цього. Саме кафе на «трієчку», але як недорогий варіант де посидіти і випити – те, що треба. Не можу сказати, що я це кафе любив, до того ж воно не одне таке у місті: за пологовим будинком є подібне.
  • Я думаю, що це все територія Міноборони, і віддавати спочатку їдальню алкашам, а потім територію під забудову взагалі «із ряда вон».

Дмитро Тур, студент Педагогічного університету у 2010-2015 роках.

  • Загальні враження були дивними, ніби машина часу, десь назад у 90-і. Однозначно незвичне і атмосферне місце. Був я там один раз. Автомат музичний у тому кафе був – старий такий, як у фільмах: гроші кидаєш і пісню ставиш. Але чи працював він тоді – я не пам’ятаю. Не ходив туди знову, бо народу там було небагато, а я звик їсти там, де великий потік людей, щоб нічого не залежалось і сюрпризів не було.
  • До будівництва багатоповерхівки на місці «Політу» ставлюся негативно, бо там санітарні норми не дозволяють будівництво, адже поруч ще є висотка.

Додаткову інформацію щодо реконструкції можна отримати в департаменті правової політики та якості Вінницької міської ради за адресою: вул. Соборна, 59, каб. 710, за телефонами 59-51-59 та 59-51-55, а також на офіційному сайті міської ради в розділі «Прозоре місто – Громадське обговорення».

Головне фото – urban.vn.ua