На кордоні з Молдовою екологи Вінниччини виявили авто, в якому були радіоактивні запчастини

11:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині у міжнародному пункті пропуску “Болган-Хрустова” було виявлено автомобіль, від якого зафіксували підвищений рівень іонізуючого випромінювання. Екологи, які прибули на місце, ідентифікували радіонукліди двох типів у вантажі цирконієвих форсунок. 

Як йдеться на Facebook-сторінці Держекоінспекції Вінниччини, працівники Держприкордонслужби зафіксували спрацювання стаціонарного комплексу автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів системи “Rapiscan”. Після чого викликали на місце фахівців екоінспекції.

Екологи під час радіаційного обстеження виявили перевищення допустимого рівня іонізуючого випромінювання від автомобіля, який здійснював перевезення вантажу (цирконієві форсунки). В результаті детального обстеження було ідентифіковано радіонукліди Ra-226 та Ag-110m.

Варто зазначити, що прикордонне село Хрустова розташоване в Кам’янському районі Молдови та на сьогодні перебуває на території самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки.

 

Зазначається, що за результатами обстеження, згідно зі ст. 20-2 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, було вирішено заборонити пропуск автомобіля та вантажу через державний кордон. Також було складено акт затримки вантажу, протокол радіаційного обстеження та повідомлено керівництво Державної екологічної інспекції України та органи місцевого самоврядування.

Фото з Facebook-сторінки Держекоінспекції Вінниччини

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.