На Донбасі розпочався обмін полоненими між Києвом та бойовиками: чи повернуть додому вінничан?

14:18
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 27 грудня, в Україні відбудеться обмін військовополоненими між офіційним Києвом та ОРДЛО. Нині представники уповноважених з цього питання структур вже на місці.

Станом на зараз неподалік від Горлівки, біля контрольного пункту пропуску в’їзду-виїзду “Майорське”,  почався обмін заручниками бойовиків та тими, кого затримала на Донбасі українська влада.

Обмін починається саме в ці хвилини, наразі в Мережі з’явилися перші фото події. Під час обміну на пункті пропуску планують повністю вимкнути інтернет.

 

За неофіційною інформацію серед полонених проросійськими бойовиками українців може бути три або чотири людини з Вінницької області, Як повідомив Vежі очільник “Національного корпусу” у Вінниці Олександр Яремчук, Національний Корпус сподівається на прибуття одного бійця з полку «Азов» (припускається, що саме він є вінничанином), який зазначений у переліку осіб, яких маютьвидати Україні. Однак станом на зараз достеменно не відомо, чи випустять його бойовики.

Як повідомляє “Українська правда”, станом на 13:39 за Києвом “українські полонені, які підлягають обміну, спрямовано вглиб сірої зони для проведення процедури”, йдеться в повідомленні. Три учасника списку бойовиків, яких російські найманці вимагають повернути в ОРДЛО, виявили бажання лишитися на контрольованій Україною території.

Уповноважена по мирному врегулюванню конфлікту в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко з посиланням на дані СБУ заявляє, що на сьогодні в полоні бойовиків – 170 громадян України. Натомість у ОРДЛО підтверджують утримання лише 97-ми.

Як повідомляла раніше Ірина Геращенко, загалом Україна має передати бойовикам 306 утримуваних осіб, натомість із ОРДЛО повернуться 74.

Спочатку 74 звільнених будуть доправлені до Києва, а вже потім – по усім іншим містам України. Станом на 11 ранку, повідомляє Громадське, з колонії у Макіївці вже вивезли полонених, але невідомо чи всіх.ФОТО

У той же час за ініціативи активістів у соціальних мережах розпочалася акція #Зустрінь_своїх із закликом зустріти звільнених українських полонених. Його організатори закликають прийти сьогодні о 19:00 на військовий аеродром «Бориспіль».

Фото зі сторінки Ірини Геращенко

Також йдеться про передачу з Вінниці Івана Гончарова, котрий передавав бойовикам інформацію щодо пересування українських підрозділів, техніки, її кількості та планів військовиків.

Фото – novynarnia

Як повідомляє «Новинарня», чоловік із позивним «Алєкс» ще на початку 2015 року познайомився через «ВКонтакте» із Ренатом Біктагіровим – кадровим офіцером збройних сил Російської Федерації та співробітником Головного розвідувального управління генштабу ЗС РФ. Відтоді і почалася «співпраця» мешканця Гайсина та бойовиків.

Іще один свідок у цьому кримінальному провадженні – батько обвинуваченого, Василь Гончаров. Зараз він офіцер у відставці, пенсіонер. Свого часу був військовим комісаром Гайсинського району, згодом його перевели у Вінницький обласний військовий комісаріат на посаду керівника одного із відділів. За час служби мав доступ до держтаємниці.

Але батько звільнився з військкомату у 2013 році і на момент вчинення злочину його сином вже не перебував у лавах ЗСУ – був на пенсії.

Врешті Гончарова визнали винним у сприянні терористичній організації та закрили провадження в обвинуваченні у державній зраді – на думку суду, слідство та прокуратура зібрали замало доказів. Відтак шпигуну присудили 5 років позбавлення волі.

Та оскільки один день попереднього ув’язнення, за «законом Савченко», рахується за два дні позбавлення волі, а Гончаров відсидів у СІЗО два з половиною роки, то після того, як судді підтримали б подання прокурора, обвинувачений у шпигунстві на користь спецслужб РФ вважався б таким, що відбув покарання.

Наразі ж станом на 12:18 відомо, що обмін відбудеться не раніше 14:00, також на час процесу обміну заручників у районі КПВВ повністю відімкнуть інтернет.

Фото УНІАН

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.