На День захисника волонтеру “Степаничу” спалили авто: збирають кошти на відновлення

11:28
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Відомому київському волонтеру, який постійно співпрацює із вінницькими благодійниками, невідомі спалили автівку: такий «подарунок» волонтер отримав на День захисника України, 14 жовтня.

Як зазначає сам Юрій Тира, більше відомий як “Степанич”, незадовго до цього випадку на його адресу та в бік його команди лунали анонімні погрози.

  • Машину спалили під власним домом, близько 22:50 14 жовтня, – розповідає волонтер. – Те, що машина горить, вчасно побачила дружина. Я спочатку кажу їй, що може то люди шашлик смажать, то хай смажать. А тоді побачив – ні, горить моя машина. Я почав гасити її самостійно, рятуючи інші авто від займання. Таке от персональне “привітання” отримав на свято.

Вантажівка згоріла фактично вщент. Інші дві автівки, які Тира разом зі своєю командою використовує для поїздок в АТО – наразі капітально ремонтуються. За попередніми висновками фахівців, ідеться про навмисний підпал: поруч з місцем пригоди знайдено частини предмету, схожого на пляшку із займистою рідиною.

  • Я навіть не рахував, у скільки може обійтися ремонт, – говорить Юрій Тира. – Зараз може бути висновок тільки один: це був підпал із занесенням стороннього джерела загоряння. Машина була без акумулятора, бо він в нас фактично один на три автівки. Тому версія короткого замикання відпадала автоматично, що підтвердив пожежний інспектор.

Щодо того, хто міг вчинити цей злочин, волонтер каже, що «перелік може бути довгим».

  • За ці роки у волонтерів ворогів набирається вдосталь. Головне – знайти конкретно цих. У нас вже є записи з камер відеоспостерження.

Наразі триває збір коштів на картку волонтера для відновлення автомобіля (або ремонту інших авто), на яких “Степанич” з командою здійснює гуманітарні поїздки в зону АТО. Картка для прийому благодійної допомоги 5168 7456 0089 3314 (Тира Юрій Степанович).