Простір під відкритим небом «Меридіан Щедрик» – це продовження проекту «Леонтович арт-квартал», який розпочався в Тульчині у квітні цього року.
1 грудня у містечку Тульчин, що на Вінниччині з’явиться новий креативний простір під відкритим небом «Меридіан Щедрик». Про те, що планується зробити у цьому просторі та як змінилося місто після створення «Леонтович арт-кварталу» розповіли сьогодні на прес-конференції виконавча директорка проекту Ірина Матковська, мер міста Валерій Весняний, мистецький куратор проекту Олександр Никитюк та заступник міського голови, ідейний куратор проекту Іван Костюк.
Проект «Меридіан Щедрик» є продовженням «Леонтович арт-кварталу», який 8-го червня відкрили у Тульчині. Це був перший проект, який реалізували у містечку за сприяння Міністерства культури.
“Щедрик” тричі на день: у Тульчині відкрили інтерактивну інсталяцію на честь твору Леонтовича. ФОТО, ВІДЕО
– Тульчинська ОТГ вирішила, що є можливість брати участь у конкурсі, оголошеному Українським культурним фондом. В індивідуальних проектах було подано близько 600 проектів, технічний відбір пройшли 400 і тільки 206 підтримали грантову підтримку УКФ і один із них – це наш проект. Це є пряме продовження проекту «Леонтович арт-квартал», – розповіла Ірина Матковська.
На сьогодні в «Леонтович арт-квартал” оформлена площа, яка має просторову композицію «Щедрик» посередині. Дана інсталяція щогодини з 9.00 до 20.00 звучить різними мелодіями «Щедрика». Також наразі у місті є декілька муралів, створених в рамках резиденції.
– Для чого ми це все робимо? Сьогодні гостро стоїть питання про трансформацію культурного простору міста. І Тульчин одне із перше міст в Україні, яке наважилося на таку культурну трансформацію. По-перше, для того щоб покращити економічну привабливість регіону, туристичну привабливість регіону і для того, щоб Тульчин став всесвітньою столицею Щедрика. Це в майбутньому має бути бренд цього прекрасного міста, – зазначила Ірина Матковська.
Організатори не показували проекти майбутніх інсталяцій, а лише показали місця, де вони знаходитимуться, а також коротко розповіли про зміни, які відбудуться в місті завдяки «Меридіан Щедрик». Аргументували це тим, що соціальні мережі сприяють швидкому поширенню інформації, а їм хочеться потримати інтригу для містян.
В рамках проекту «Меридіан Щедрик» у Тульчині з’явиться:
- Алея музичних інструментів на вулиці Суворова, на якій можна буде побачити віолончель, гітара, саксофон, скрипку та арфу.
- Креативне освітлення пам’ятника Леонтовичу. Неподалік з’явиться «співоча лавка», яка буде грати чотири різні композиції Леонтовича.
- Два нові мурали.
- Освітлення всіх вуличних об’єктів, що стосуються «Меридіан Щедрик».
Також заплановані майстер-класи, зустрічі із містянами задля того, щоб пояснити, що культурна трансформація простору тягне за собою трансформацію взагалі всього міста.
Творчий куратор проекту Олександр Никитюк розповів, що в рамках «Леонтович арт-кварталу» було створено 10 муралів, але найголовнішим досягненням стало налагодження комунікації з місцевими митцями та залучення їх до проекту:
– Місто Тульчин має училище культури і там є факультети образотворчого мистецтва. Дуже важливо, щоб та молодь була інтегрована в процеси розвитку міста, щоб все більше молоді хотіло залишитися в місті та розвивати його. Розвиток міста залежить від тієї кількості творчих людей, які залишаються в місті. Я надіюся, що проект створить умови, щоб молодь залишалася в місті і розвивала його вже на іншому рівні.
Олександр Никитюк додав, що проекти наразі знаходяться в розробці і вже наприкинці жовтня митці разом із містянами працюватимуть над створенням нових об’єктів у місті.
Мер міста Валерій Весняний зізнався, що для будь-якого керівника важливим є привернення уваги туристів до міста, а Тульчин має для цього хороший потенціал:
– Тульчину завжди було, що показувати і є що показувати. Завдячуючи тому поколінню людей, істориків та інших, які творили на теренах міста і залишили таку велику спадщину, багату історію, культуру, архітектуру. На сьогодні нам тільки треба його відновити, зробити нормальний ренесанс. Будемо спонукати до того, щоб в Тульчин їхали люди. Ми хочемо зробити в Тульчині те, на що він заслуговує. В першу чергу, завдячуючи своїй історії.
Заступник міського голови Іван Костюк розповів, що жителі міста після завершення «Леонтович арт-кварталу» чекали продовженням проекту та зізнався, що обличчя організаторів проекту вже впізнавані в місті, не менше, ніж об’єкти над якими вони працювали.
Мер міста також відмітив те, що містяни бережно ставляться до нових арт-об’єктів і не пошкоджують їх. Таким чином, окрім окраси міста, розвивається і сама культура його мешканців.
Ірина Матковська підсумувала, що команда працює для покращення впізнаваності території.
Фінансування проекту – 495 000 УКФ, таку ж суму виділила Тульчинська ОТГ на реалізацію цього проекту.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.